Agrotkaniny i maty ściółkujące

Wyświetlanie 1–24 z 27 wyników

Czy agrotkanina posiada stabilizację UV?
Tak. Agrotkaniny, które Państwu oferujemy, są polskiej produkcji i posiadają stabilizację UV.

Czy agrotkanina jest polskiej produkcji?
Tak. Agrotkanina jest polskiej produkcji, bardzo dobrej jakości.

Agrotkaniny te mają taką samą gęstość (grubość) 100 gr / m2. Generalnie różnią się tylko kolorem. Z doświadczenia wiemy, że ten kolor dla niektórych klientów ma bardzo duże znaczenie – przede wszystkim estetyczne.

Agrotkanina znana również jako mata ściółkująca. Jest materiałem niezwykle trwałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie agrotkanina doskonale przepuszcza wodę i nie podlega procesom gnicia. Maty ściółkujące, dzięki swoim parametrom zapewniają również właściwą cyrkulację powietrza. Zastosowanie agrotkaniny pozwoli Państwu skutecznie zabezpieczyć ogród przed chwastami, co sprawi, że stanie się on jeszcze piękniejszy. Mata ściółkująca ma również tę zaletę, że jest łatwa i szybka w montażu, dzięki czemu przygotowanie podłoża przebiega sprawnie i bezproblemowo. Wybierając proponowane przez nas maty ściółkujące, mają Państwo gwarancję satysfakcji. W ofercie mamy agrotkaniny czarne oraz agrotkaniny zielone. Obsługujemy klientów z miast : Warszawa Kraków Wrocław Rzeszów Łódź Katowice Częstochowa Poznań Gdańsk Szczecin

Funkcjonalne argrotkaniny dla Ciebie

W ofercie dostępne są agrotkaniny o różnej gramaturze i rozmiarach oraz liczne akcesoria montażowe. Jednocześnie wszystkie nasze maty ściółkujące wyróżniają się doskonałymi parametrami, co gwarantuje wysoką skuteczność i komfort stosowania. Każda prezentowana agrotkanina posiada także bardzo atrakcyjną cenę, co sprawia, że oferowana przez nas mata ściółkująca jest tak korzystnym wyborem. Porównanie agrotkaniny i agrowłókniny – Tabela.

Agrotkanina czarna, agrotkanina zielona – dowiedz się więcej

Agrotkanina nazywana jest także matą ściółkującą. Przyda się na pewno wszystkim tym osobom, które chcą unowocześnić swój ogródek. W naszej ofercie znajdziesz wiele propozycji agrotkanin, dzięki czemu Twój ogród naprawdę wiele zyska. Przedstawimy Ci także zalety agrotkaniny oraz podpowiemy, kiedy i gdzie najlepiej jej użyć.

Agrotkanina, czyli tkanina ogrodnicza przeciw chwastom
Najpierw wyjaśnimy, czym tak naprawdę jest agrotkanina. Jest to przede wszystkim produkt, który pomaga w walce z chwastami, w ochronie roślin, ale także w nawodnieniu gleby. Warto wiedzieć, że agrotkanina jest matą ściółkującą, która przepuszcza wodę. Wiesz już zatem, że to doskonałe rozwiązanie, by rośliny rosły zdrowo i bujnie. Agrotkanina jest to szorstki i mocny materiał wykonany z nitek polipropylenowych. Agrotkanina ma rożne kolory, które mogą być użyte w różnych celach. Najczęściej spotykane są czarne i zielone brązowe lub białe. W celu likwidacji chwastów oraz ograniczeniu ich wyrastania w bardzo dużych ilościach używa się czarnej agrotkaniny. Warto wspomnieć, że jest to mocna tkanina niezbędna w ogrodnictwie, ponieważ zmniejsza ilość używanych nawozów, które po dłuższym czasie użytkowania zamieszczają glebę. Oczywiście ma to doskonały wpływ na środowisko.

Agrotkanina nie dopuści do pojawienia się chwastów w Twoim ogródku, dzięki czemu Ty nie będziesz musiał spędzać długich godzin na pieleniu i pozbywaniu się niechcianych gości. Natomiast możesz bez przeszkód oddać się sadzeniu roślin, poznawaniu ich nowych gatunków i wzbogacaniu o nie swojej działki. Dobra agrotkanina zapewni świetne środowisko do wzrostu nowych roślin, więc w Twoim ogrodzie może być ich coraz więcej.
Dzięki agrotkaninie gleba przez długi czas pozostanie wilgotna, więc rośliny będą miały doskonałe warunki do wzrostu. Ponadto okrycie ziemi agrotkaniną sprawi, że sadzonki będą miały cieplej. Nie trzeba też obawiać się o grzyby i pleśnie, gdyż agrotkanina doskonale przepuszcza nie tylko wodę, ale też i powietrze.

Jakie właściwości zyska gleba dzięki naszej agrotkaninie?

Agrotkaniny bywają różne w zależności od producenta. My oferujemy Ci agrotkaninę na miarę Twoich wymagań czyli produkt o doskonałej jakości. Cena agrotkaniny oczywiście uzależniona jest od jej właściwości i solidności, dlatego licz się z tym, że za dobrą agrotkaninę na pewno zapłacisz więcej. A jak stosuje się agrotkaninę? Przede wszystkim kładzie się ją na podłoże. Przykryta nią gleba jest chroniona przed wiatrem i nadmiernym upałem. Agrotkanina sprawia, że ziemia jest bardziej „podgrzana”, co wpływa na prawidłowy wzrost roślin. Jednak warto pamiętać, że podstawowym założeniem agrotkaniny jest ochrona sadzonek przed chwastami. Oczywiście stosowanie agrotkaniny to także ekologiczne rozwiązanie, gdyż nie trzeba już spryskiwać ziemi chemią.

Kiedy i jak najlepiej stosować agrotkaniny?

Agrotkaninę najlepiej zastosować od razu kiedy planuje się nasadzenia. Dzięki tej macie ściółkującej rozwiążesz wiele problemów i nie będziesz martwić się o wzrost swoich roślin. A jak krok po kroku położyć agrotkaninę? Zaraz ci wszystko wyjaśnimy. Przekop dobrze ziemię, usuń z niej patyki i chwasty. W razie potrzeby wymieszaj glebę z żyznym podłożem ogrodowym dostosowanym do uprawy danej rośliny. Następnie wyrównaj powierzchnię gruntu, rozgrab grudki ziemi i ubij podłoże tak, aby można było po nim swobodnie chodzić. Kolejnym krokiem jest rozkładanie agrotkaniny na całej powierzchni – możesz ułożyć kilka pasków tak, aby zachodziły na siebie brzegami. Zamocuj matę do gruntu za pomocą specjalnych plastikowych kołków lub metalowych szpikulców. Potem wytnij otwory w agrotkaninie rozstawem dostosowane do uprawy danej rośliny. Możesz zamaskować matę dekoracyjną ściółką. Jeśli jednak zależy Ci na uprawach sadowniczych i warzywniczych, najlepiej zostaw ją odsłoniętą – będzie dodatkowo nagrzewała ziemię.

Jakie są zalety agrotkaniny?

Na pewno dużą zaletą agrotkaniny jest jej trwałość. Mata ściółkująca wykonana jest ze specjalnych nitek polipropylenowych, które są bardzo mocne i mogą przetrwać wiele lat. Przykładowo nieprzykryta tkanina wytrzyma 4-5 sezonów, ale po przykryciu ściółką jej przydatność znacznie się wydłuży. Jeżeli skorzystasz z naszej oferty, otrzymasz produkty jak najlepszej jakości, które zostaną z Tobą na lata. Warto wspomnieć, że agrotkanina jest chemicznie obojętna dla gleby i nie ulega biodegradacji. Jest też odporna na działanie mikroorganizmów dzięki czemu nie pleśnieje ani nie gnije.

Jak już wcześniej pisaliśmy, agrotkanina zapobiega rozprzestrzenianiu się chwastów, a nawet sprawia, że te w ogóle się nie pojawiają. Jest więc bardzo wygodna w uprawach roślin ozdobnych jak i jadalnych.
Agrotkanina czarna sprawia, że gleba zachowuje odpowiednią wilgotność i temperaturę. Zapobiega też odparowywaniu wody. A to z kolei wspomaga i przyspiesza wzrost roślin.

Warto wspomnieć, że nasza agrotkanina nie blokuje przenikania nawozów do gleby. Jeżeli mata zostanie rozłożona na podmokłym gruncie, może powodować pleśnienie gleby. Dlatego najlepiej układać ją na suchym podłożu.

Sprawdź tutaj agrotkanina zielona

Agrotkanina czarna czy zielona?

Wybór koloru agrotkaniny ma znaczenie wyłącznie estetyczne i zależy od gustu osoby kupującej. W naszym sklepie dostępna jest agrotkanina czarna i zielona.

Agrotkanina czarna będzie dobrze komponowała się z podłożem. Dzięki niej nie trzeba również zakładać siatki na krety. Z kolei agrotkanina zielona zharmonizuje się z roślinnością. Jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę odpowiedni wygląd zyska wtedy, kiedy całkowicie pokryją ją rośliny.

Agrowłóknina czy agrotkanina – co wybrać?

Agrotkanina jest o wiele bardziej wytrzymała niż agrowłóknina. Chwasty po prostu nie są w stanie przebić się przez silny materiał z włókien polipropylenowych. Oczywiście im grubsza gramatura agrotkaniny, tym większa jej wytrzymałość i lepsza ochrona przed chwastami.

Jedną z cech agrotkaniny jest to, że zatrzymuje wodę w glebie oraz lepiej przepuszcza wilgoć niż agrowłóknina. Przyczynia się do tego jej struktura (mniej zwarta niż w przypadku agrowłókniny). Jak już wspomnieliśmy, agrotkanina jest dokonała do ściółkowania drzew owocowych, warzyw i truskawek. Można zastosować ją pod kamienie lub korę. Agrotkanina najczęściej jest wykorzystywana w szkółkarstwie. Chroni glebę przed niskimi temperaturami, stymuluje system korzeniowy i co za tym idzie – zwiększa plony. Agrotkaniny mają cienkie paski na powierzchni ułatwiające sadzenie roślin w rządku.

Agrowłóknina będzie lepszym wyborem dla osób, które chcą ochronić roślinność przed niskimi temperaturami lub mrozem. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest zimowa lub wiosenna agrowłóknina.

Na agrotkaninę zdecyduj się, jeśli Twoim głównym celem jest zapobieganie rozrastającym się chwastom. Wybierz ją także wtedy, kiedy szukasz podłoża pod tłuczeń. Wytrzymałość agrotkaniny będzie tu ogromnym plusem.

W miejscach w ogrodzie o dużym spadzie lepiej sprawdzi się agrowłóknina. Nie będzie zsuwać się ze śliskiej powierzchni, powodując spływanie kory, tłucznia lub innego materiału.

Odpowiedni wybór maty ściółkującej zaowocuje piękną i bujną roślinnością w ogrodzie. Ogrodnik poświęci mniej czasu na usuwanie chwastów, a więcej na pielęgnację kwiatów i krzewów.