Maty wiklinowe 160cm

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Mata wiklinowa 160cm

Szukasz maty wiklinowej? Dobrze trafiłeś! W naszym sklepie znajdziesz maty wiklinowe w różnych rozmiarach. Dzięki nim ozdobisz swój ogród lub zakryjesz nimi mało estetyczne miejsca: pojemniki na śmieci, kontenery. Wykorzystasz je także na balkonie czy tarasie.

Maty i płoty wiklinowe 160cm – akcesoria ogrodowe z naszej oferty

W naszym sklepie mamy płoty i maty wiklinowe. Bez problemu dobierzesz ich parametry do swoich potrzeb: na przykład rozmiaru ogrodzenia. Nasze produkty świetnie nadają się na balkon, taras lub jako dekoracja dla domu. Na pewno pamiętasz czasy, kiedy nasze babcie miały na ścianach makatki z wikliny. Dzisiaj maty wiklinowe znowu powracają do łask.

W naszej ofercie znajdziesz maty wiklinowe w rozmiarach od 0,8 do 2,0 m, jeśli chodzi o wysokość, natomiast jeśli chodzi o długość to proponujemy 3 i 5 m.

Z kolei płoty wiklinowe to nic innego jak połączenie wikliny i drewnianej ramy. Z tych akcesoriów ogrodowych wykonasz rozmaite zabudowy. Płoty z wikliny osłonią i zabezpieczą rabaty przed silnymi podmuchami wiatru i przed atakami zwierząt domowych.

Płoty wiklinowe, w przeciwieństwie do mat z wikliny, są bardziej sztywne i wytrzymałe. Poddawane są parafinowaniu, co znacząco wydłuża ich żywotność. Wiklina, choć dość wytrzymała, z czasem traci swój naturalny koloryt.  

Mata ogrodzeniowa – kiedy jest przydatna?

Maty z wikliny zastosujesz między innymi jako wzmocnienie ogrodzenia lub roletę na altanę. Pamiętaj jednak o tym, że maty wiklinowe nie są wystarczająco sztywne, dlatego montuj je do już istniejącego ogrodzenia, do siatki. Wtedy zyskasz gwarancję, że silne podmuchy wiatru jej nie zerwą.

Maty z wikliny przydadzą się do wyznaczania granic Twojej posesji. Kiedy wpuścisz na nie powojniki, nadasz swojemu ogrodowi rustykalny charakter. Wspomniane maty są także bardzo dekoracyjne. Zakryjesz nimi dowolną ze ścian budynku gospodarczego lub domu.

Mata z wikliny to także idealne akcesorium na balkon. Zastosujesz ją jako wypełnienie pomiędzy drewnianymi lub metalowymi szczeblami. Dzięki temu osłonisz się przed wzrokiem niepowołanych osób – przechodniów, sąsiadów.

Jak widzisz, maty z wikliny mają różne przeznaczenie. Nasze produkty są dobrej jakości, pochodzą z Polski, więc kupując je wspierasz rodzime marki. Wiedz, że wiklina to gałązki wierzbowe, z których można wyplatać rozmaite akcesoria ogrodowe i dekoracyjne.