Płoty wiklinowe

Wyświetlanie jednego wyniku

Są eleganckie, trwałe i przede wszystkim ujmujące – swoją naturalną stylistyką, niepowtarzalnością oraz wspaniałą kolorystyką. Płoty wiklinowe są idealnym rozwiązaniem dla ogrodów pragnących nie tylko zabezpieczyć swoje granice, ale również wyizolować swoją przestrzeń – skryć ją przed spojrzeniami ciekawskich. Jeżeli więc poszukują Państwo rozwiązań dających poczucie pełnej kameralności – jesteśmy przekonani, że proponowane przez nas płoty wiklinowe sprostają Państwa wymaganiom. Dodatkowym atutem tych materiałów jest ich odporność względem zróżnicowanych czynników atmosferycznych – mimo to wymagają one odświeżenia co kilka lat. Nie grozi im jednak korozja – przez wiele lat pozostaną atrakcyjną i przyciągającą spojrzenia ozdobą ogrodu.

Obsługujemy klientów z miast : Warszawa Kraków Wrocław Rzeszów Łódź Katowice Częstochowa Poznań Gdańsk Szczecin


Jakie są wymiary płotów wiklinowych?

Płoty wiklinowe są w jednym wymiarze – mają 1,80 m wysokości i 1,2 m szerokości.


Czy płoty wiklinowe są impregnowane?
Tak, Płoty wiklinowe są parafinowane.

Płoty wiklinowe – więcej informacji

Płoty wiklinowe, które mamy w swojej ofercie są trwałe, wytrzymałe i przede wszystkim funkcjonalne. Jeśli chcesz zabezpieczyć granice swojego ogrodu lub wyznaczyć w nim strefy, zainteresuj się naszymi produktami. Czy wiesz, dlaczego wiklina jest dzisiaj tak popularna? Obecnie wiele osób pragnie powrotu do natury, wiklina natomiast jest surowcem w pełni naturalnym. Płot wiklinowy sprawi, że Twój ogród nabierze rustykalnego charakteru, chociaż sprawdzi się także w wielu stylistykach.

Dlaczego warto zainwestować w nasze płoty wiklinowe?

Dzięki naszym płotom wiklinowym możesz nie tylko ozdobić swój ogród, ale także zaznaczyć jego granice lub wytyczyć w nim strefy. Jak już wspomnieliśmy, moda na naturalność nie mija, a wręcz przeciwnie, miłośnicy ekologii i świadomi konsumenci powinni postawić właśnie na naturalne surowce.

Jeśli w Twoim ogrodzie znajduje się bujna roślinność, ogrodzenia z wikliny mogą podkreślić jego styl. Płoty wiklinowe doskonale komponują się z roślinami pnącymi, ale także drzewami i krzewami. Ich brązowa barwa sprawi, że przejścia kolorystyczne w Twoim ogrodzie będą harmonijne i eleganckie.


Wiedz, że płot wiklinowy jest nie tylko piękny, ale także i funkcjonalny. Kiedy raz go zamontujesz, nie będziesz musiał go często wymieniać. Trwałość naszych produktów to 5 lat – przez ten czas wyglądają one bardzo estetycznie, w późniejszym okresie mogą wymagać odnowy środkiem przeznaczonym specjalnie do drewna.

Co jeszcze zyskasz, decydując się na nasze produkty?

Nareszcie ozdobisz swój ogród tak, jak chcesz. Otrzymasz produkty trwałe, funkcjonalne i wytrzymałe. Mamy w ofercie produkty wiklinowe o wymiarach 180 cm wysokości i 120 cm szerokości. Oznacza to, że za pomocą płotu wiklinowego odgrodzisz się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Nasze osłony wiklinowe sprawdzą się na rozległych terenach, jak i w małych ogródkach działkowych. Dzięki nim oddzielisz warzywniak czy rabaty od reszty przestrzeni. Możesz też wydzielić strefy przeznaczone dla dzieci. Płot wiklinowy skomponuje się z drewnianym domkiem do zabawy lub prostymi huśtawkami przywołującymi klimat dawnych lat. Rustykalny ogród w stylu retro jest tym, co wiele osób docenia w ostatnim czasie. Daje poczucie harmonii i życia w zgodzie z naturą.

Wiklinowe płoty – zastosowanie

Wspomnieliśmy już częściowo o zastosowaniu płotów wiklinowych. Jednak to nie wszystko. Wykorzystasz je do ogrodzenia działki czy ogrodu, wyznaczysz dzięki nim różne przestrzenie. Możesz je też wykorzystać do zabudowy miejsc, które chcesz osłonić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Sprawdzą się do oddzielania miejsc na posesji, szczególnie tych mniej estetycznych (jak kosze na śmieci).


Jako właściciel swojego ogrodu, na pewno wiesz, jak trudno jest ochronić rabaty, kwietniki i warzywniki przed podmuchami silnego, jesiennego wiatru. Skorzystaj z naszej oferty i zabezpiecz miejsca w ogrodzie, które są najbardziej narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. A czym jest płot z wikliny? To nic innego jak połączenie wikliny z impregnowana rama drewnianą. Całość płotu parafinuje się, aby wydłużyć jego żywotność.


Jak już wiesz, trwałość wikliny ocenia się na kilka lat, jednak po tym czasie może ona zmienić swój kolor. Nie jest to jednak problem, gdyż płot z wikliny łatwo odnowisz, używając specjalistycznych środków do drewna.


Zwierzęta domowe to naturalnie członkowie rodziny, ale też bardzo ciekawskie stworzenia. Aby zabezpieczyć przed nimi rabatki i kwietniki, wykorzystaj nasze osłony. Maja one tę przewagę nad matami wiklinowymi, że są bardziej sztywne, dlatego ani wiatr, ani zwierzę nie jest w stanie ich przewrócić.


Osłony z wikliny przydadzą Ci się także wtedy, jeśli chcesz zakryć z obu stron swój taras. Będziesz mieć pewność, że porywisty wiatr i palące słońce nie zakłóci Twojej chwili relaksu.


Ścianka wiklinowa w piwnicy to czasami konieczność. Tym bardziej, jeśli osłania wysoką część schodów. Małe dzieci bywają nieprzewidywalne, dlatego płot, jaki mamy w swojej ofercie, świetnie nada się do zabezpieczenia wspomnianych miejsc.


Czy wiesz, że wiklina to wierzbowe wyplatańce? Dawno temu na wsiach pełniły funkcje osłon i ogrodzeń przeciwwiatrowych. Z wikliny wyplatano kosze i inne przedmioty domowego użytku. Dzisiaj wiklina na nowo powraca do łask. Ten fakt jednak nie dziwi, jeśli weźmie się pod uwagę jej naturalny koloryt, trwałość i piękny wygląd.