Płotki leszczynowe

Wyświetlanie jednego wyniku

Prezentowane w tej kolekcji i ofercie sprzedaży płotki leszczynowe są rozwiązaniem dedykowanym przede wszystkim tym, dla których naturalna stylistyka ogrodu jest kryterium nadrzędnym. Te wyjątkowe konstrukcje pozwolą nie tylko podkreślić odrębność terenu, ale również zapewnić mu kameralność. Ponadto – w przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodzeń metalowych, betonowych i drewnianych – płotki leszczynowe ujmują swoją niejednorodnością, naturalnym wyglądem oraz stylistyką czerpiącą inspiracje z wyjątkowości terenów wiejskich. Jeżeli więc poszukują Państwo takich właśnie uzupełnień dla swojego ogrodu – zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszymi propozycjami. Jesteśmy przekonani, że nadadzą one przestrzeni ogrodowej wyjątkowego charakteru i dodadzą jej niepowtarzalności.

Płotki leszczynowe są elementem dekoracyjnym ogrodu. Mogą one oddzielać rabaty kwiatowe od trawnika lub ścieżki. Oferowane przez nas produkty prezentują wysoką jakość wykonania. Dzięki nim wydzielisz strefy w ogrodzie lub po prostu nadasz mu rustykalnego charakteru. Przeczytaj, jak je wykorzystać.

Płotki leszczynowe – jakie jest ich zadanie?

Płotki leszczynowe to po prostu płotki z drewna leszczyny, czyli orzecha laskowego. Ich głównym zadaniem jest poprawa estetyki ogrodu, wizualne ocieplenie niektórych miejsc i wydzielenie stref. Ogrodzenia z tego materiału nadają terenowi przy posesji rustykalnego charakteru, tak bardzo dzisiaj modnego.

Wykorzystaj to, że panuje moda na naturalność. To piękny trend, który czerpie z dawnych czasów, kiedy jeszcze postęp nie odcisnął aż tak wielkiego piętna na ludzkości. Dzisiaj możemy łączyć nowe technologie z naturą, co daje doskonałe efekty.

A jakimi kryteriami kierować się wybierając płotki leszczynowe do ogrodu? Przede wszystkim weź pod uwagę ich wysokość, długość, formę i kolor.

Płoty leszczynowe – rozmiary

Nasze płoty leszczynowe mają wymiary 0,9×5,0, natomiast odstępy między sztachetami wynoszą 7-8 centymetrów. Jak widzisz, stwarzają one świetne możliwości aranżacyjne. Wykorzystasz je do ochrony rabatek lub trawników przed czworonogami. Nadasz im wyjątkowego wyglądu, jeśli obsadzisz je groszkiem pachnącym. Nasze płoty dostosujesz do swoich wymagań. Łączenia sztachet są praktycznie niewidoczne, a jeśli zdecydujesz się na płot pokryty roślinnością, zupełnie znikną.

Płoty leszczynowe – do jakich ogrodów?

Praktycznie do każdych! Sprawdzą się i w ogrodach rustykalnych, angielskich i francuskich. Z ich pomocą zaaranżujesz nowoczesne przestrzenie ogrodowe, ale także te wielkomiejskie. Z naszych produktów mogą skorzystać nie tylko ogrodnicy, ale także osoby planujące przestrzeń w miastach.

Drewno jest naturalnym materiałem, o umiarkowanej trwałości. Pamiętaj, że o płoty leszczynowe musisz solidnie zadbać. Przed ich zamontowaniem zaimpregnuj je, a miejsca, które będą miały kontakt z gruntem, potraktuj bejcą lub olejem. Jeśli bardzo Ci na tym zależy, możesz pomalować swój płot. My jednak uważamy, że w swojej pierwotnej wersji prezentuje się najpiękniej.

Jakie jest zastosowanie płotów z leszczyny?

Płoty z leszczyny, jak już się pewnie zorientowałeś, mają wiele zastosowań. Przedstawimy Ci najważniejsze. Wykorzystasz je do ogrodzenia działki. Dzięki nim osłonisz rabaty i zabezpieczysz je przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Wspominaliśmy już o ochronie grządek przed pupilami. Wystarczy, że ogrodzisz je metrowym płotem, a Twój czworonóg nie będzie miał dostępu do delikatnych roślin i kwiatów. Przedstawiany przez nas produkt cechuje odpowiednia twardość, więc zwierzę domowe nie przewróci płotu.
Szczebelki z leszczyny doskonale zakryją te miejsca w ogrodzie, których wolałbyś nie pokazywać, jak na przykład kosze na śmieci. Stworzysz z nich również obudowę na worki na śmieci – takie ogrodzenia nadają działce oryginalności, niekoniecznie też ktoś musi się domyślać, co skrywają.
Płoty z leszczyny mogą stanowić doskonałą osłonę tarasu. Podmuchy wiatru lub gorące i parne powietrze nie będzie Ci przeszkadzało w odpoczynku. Oczywiście element z drewna nada niepowtarzalnego klimatu architekturze.

Nasz produkt wykorzystasz również jako osłonę tych miejsc w domu, które mogłyby okazać się niebezpieczne dla dzieci i zwierząt. Jak widzisz, ogranicza Cię tylko fantazja i własny gust.

Leszczyna – ciekawostki

Pewnie zastanawiasz się, jak wygląda leszczyna pospolita i skąd pochodzi. To wysoki krzew dorastający nawet do 5 metrów wysokości. Na przedwiośniu ozdabiają go kwiaty zebrane w zwisające kwiatostany. Nazywane są one kotkami, ponieważ obficie pylą na żółto. We wrześniu na krzewach dojrzewają jasnobrązowe orzechy laskowe.

Leszczynę spotkasz w całej Europie z wyjątkiem krajów skandynawskich. W Polsce występuje prawie wszędzie i dochodzi nawet do 10 metrów wysokości. Leszczyna to najczęściej dziko rosnące krzewy i drzewa, które da się zauważyć na różnych siedliskach. Zwykle widuje się ją w lasach liściastych i mieszanych.