Płotki leszczynowe

Wyświetlanie jednego wyniku

Prezentowane w tej kolekcji i ofercie sprzedaży płotki leszczynowe są rozwiązaniem dedykowanym przede wszystkim tym, dla których naturalna stylistyka ogrodu jest kryterium nadrzędnym. Te wyjątkowe konstrukcje pozwolą nie tylko podkreślić odrębność terenu, ale również zapewnić mu kameralność. Ponadto – w przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodzeń metalowych, betonowych i drewnianych – płotki leszczynowe ujmują swoją niejednorodnością, naturalnym wyglądem oraz stylistyką czerpiącą inspiracje z wyjątkowości terenów wiejskich. Jeżeli więc poszukują Państwo takich właśnie uzupełnień dla swojego ogrodu – zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszymi propozycjami. Jesteśmy przekonani, że nadadzą one przestrzeni ogrodowej wyjątkowego charakteru i dodadzą jej niepowtarzalności.

Płotki leszczynowe są elementem dekoracyjnym ogrodu. Mogą one oddzielać rabaty kwiatowe od trawnika lub ścieżki. Oferowane przez nas produkty prezentują wysoką jakość wykonania. Dzięki nim wydzielisz strefy w ogrodzie lub po prostu nadasz mu rustykalnego charakteru. Przeczytaj, jak je wykorzystać.

Płotki leszczynowe – jakie jest ich zadanie?

Płotki leszczynowe to po prostu płotki z drewna leszczyny, czyli orzecha laskowego. Ich głównym zadaniem jest poprawa estetyki ogrodu, wizualne ocieplenie niektórych miejsc i wydzielenie stref. Ogrodzenia z tego materiału nadają terenowi przy posesji rustykalnego charakteru, tak bardzo dzisiaj modnego.

Wykorzystaj to, że panuje moda na naturalność. To piękny trend, który czerpie z dawnych czasów, kiedy jeszcze postęp nie odcisnął aż tak wielkiego piętna na ludzkości. Dzisiaj możemy łączyć nowe technologie z naturą, co daje doskonałe efekty.

A jakimi kryteriami kierować się wybierając płotki leszczynowe do ogrodu? Przede wszystkim weź pod uwagę ich wysokość, długość, formę i kolor.

Płoty leszczynowe – rozmiary

Nasze płoty leszczynowe mają wymiary 0,9×5,0, natomiast odstępy między sztachetami wynoszą 7-8 centymetrów. Jak widzisz, stwarzają one świetne możliwości aranżacyjne. Wykorzystasz je do ochrony rabatek lub trawników przed czworonogami. Nadasz im wyjątkowego wyglądu, jeśli obsadzisz je groszkiem pachnącym. Nasze płoty dostosujesz do swoich wymagań. Łączenia sztachet są praktycznie niewidoczne, a jeśli zdecydujesz się na płot pokryty roślinnością, zupełnie znikną.

Płoty leszczynowe – do jakich ogrodów?

Praktycznie do każdych! Sprawdzą się i w ogrodach rustykalnych, angielskich i francuskich. Z ich pomocą zaaranżujesz nowoczesne przestrzenie ogrodowe, ale także te wielkomiejskie. Z naszych produktów mogą skorzystać nie tylko ogrodnicy, ale także osoby planujące przestrzeń w miastach.

Drewno jest naturalnym materiałem, o umiarkowanej trwałości. Pamiętaj, że o płoty leszczynowe musisz solidnie zadbać. Przed ich zamontowaniem zaimpregnuj je, a miejsca, które będą miały kontakt z gruntem, potraktuj bejcą lub olejem. Jeśli bardzo Ci na tym zależy, możesz pomalować swój płot. My jednak uważamy, że w swojej pierwotnej wersji prezentuje się najpiękniej.

Jakie jest zastosowanie płotów z leszczyny?

Płoty z leszczyny, jak już się pewnie zorientowałeś, mają wiele zastosowań. Przedstawimy Ci najważniejsze. Wykorzystasz je do ogrodzenia działki. Dzięki nim osłonisz rabaty i zabezpieczysz je przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Wspominaliśmy już o ochronie grządek przed pupilami. Wystarczy, że ogrodzisz je metrowym płotem, a Twój czworonóg nie będzie miał dostępu do delikatnych roślin i kwiatów. Przedstawiany przez nas produkt cechuje odpowiednia twardość, więc zwierzę domowe nie przewróci płotu.
Szczebelki z leszczyny doskonale zakryją te miejsca w ogrodzie, których wolałbyś nie pokazywać, jak na przykład kosze na śmieci. Stworzysz z nich również obudowę na worki na śmieci – takie ogrodzenia nadają działce oryginalności, niekoniecznie też ktoś musi się domyślać, co skrywają.
Płoty z leszczyny mogą stanowić doskonałą osłonę tarasu. Podmuchy wiatru lub gorące i parne powietrze nie będzie Ci przeszkadzało w odpoczynku. Oczywiście element z drewna nada niepowtarzalnego klimatu architekturze.

Nasz produkt wykorzystasz również jako osłonę tych miejsc w domu, które mogłyby okazać się niebezpieczne dla dzieci i zwierząt. Jak widzisz, ogranicza Cię tylko fantazja i własny gust.

Leszczyna – ciekawostki

Pewnie zastanawiasz się, jak wygląda leszczyna pospolita i skąd pochodzi. To wysoki krzew dorastający nawet do 5 metrów wysokości. Na przedwiośniu ozdabiają go kwiaty zebrane w zwisające kwiatostany. Nazywane są one kotkami, ponieważ obficie pylą na żółto. We wrześniu na krzewach dojrzewają jasnobrązowe orzechy laskowe.

Leszczynę spotkasz w całej Europie z wyjątkiem krajów skandynawskich. W Polsce występuje prawie wszędzie i dochodzi nawet do 10 metrów wysokości. Leszczyna to najczęściej dziko rosnące krzewy i drzewa, które da się zauważyć na różnych siedliskach. Zwykle widuje się ją w lasach liściastych i mieszanych.

 

Płotki leszczynowe

Polska ziemia leszczyną stoi! Często oczyszcza się ją z leszczynowych krzewów, aby dać szansę młodym drzewom. Z drewna leszczyny powstają piękne płoty, ogrodzenia i donice. Jednak to nie wszystko — wycinka leszczyny przyczynia się do zdrowego ekosystemu.

Twoja przydomowa przestrzeń zyskuje więc leszczynowe ogrodzenie, a las — nowe miejsca do wzrostu drzew. Płot leszczynowy ozdobi Twój ogród, nadając mu niepowtarzalny, rustykalny charakter. Wysokość pali z leszczyny dopasujesz do własnych potrzeb i wymagań.

Płotki z drewna leszczyny — udekorują Twój ogród!

Płotek leszczynowy przyda Ci się, aby osłonic rabaty, zaznaczyć granice posesji lub po prostu udekorować ogród. Nasz produkt wykonany jest z ciosanych pali leszczyny. Jest w pełni bezpieczny i dla naszej planety, i dla zwierząt, i dla roślin więc nie musisz się obawiać, że wyrządzi szkody w Twoim ogrodzie. Leszczyna to także surowiec w pełni ekologiczny. Drewno leszczynowe ma bogatą i nieco (przyznamy to) zawiłą historię.

Leszczyna, czyli z drzewo o bogatej historii

Leszczyna to ten rodzaj drzewa, którego historia sięga czasów słowiańskich. Samą leszczynę wymieniano już w staropolskich glossach. Na terenach Małopolski nazywano ją lisa lub leska.

W czasach, kiedy nastał głód, owoce leszczyny, czyli orzechy laskowe stanowiły pożywienie. Zresztą do dzisiaj są wyjątkowym przysmakiem. Z orzechów laskowych wyciskano olej, który zastępował oliwę. Leszczynę wykorzystywano do wyrabiania wędzisk do wędek, dzierżaków do cepów, kijów do kierzynek.

Leszczyna (jak wierzono) zapewniała bezpieczeństwo w przypadku uderzeń pioruna. Różdżka wykonana z drzewa leszczynowego miała ponoć moc znajdowania skarbów. Leszczynę wykorzystywano podczas obrzędów religijnych i żniwnych. W maju przyozdabiano nią wiejskie kapliczki, pleciono z niej wianki na Boże Ciało, a w okresie zbiorów — orzechy leszczyny po zakończeniu żniw wplatano w zbożowe wieńce. Leszczyna miała znaczenie magiczne — symbolizowała płodność i długie życie — a także lecznicze — łagodziła objawy świerzbu i likwidowała kurzajki.

Odporne na warunki atmosferyczne płotki z leszczyny

Płot leszczynowy nie tylko pięknie wygląda, ale także jest wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne. Drewno leszczynowe jest niezwykle giętkie i miękkie, dlatego właśnie staje się tak plastyczne. Dzięki temu swój płot leszczynowy zamontujesz szybko i bez wysiłku. Tego typu ogrodzenie nada Twojej przydomowej przestrzeni rustykalny klimat. Płot z leszczyny świetnie nadaje się również do ogrodów utrzymanych w stylistyce angielskiej i francuskiej! Leszczynowa plecionka jest nie tylko odporna na podmuchy wiatru, ale także zapewnia stały przepływ powietrza. Sprawdzi się jako zabezpieczenie grządek warzywnych lub jako podpora dla roślin pnących. Wykonasz z nich także zagrodę dla zwierząt hodowlanych. Szerokość płotu z leszczyny zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb.

Płot leszczynowy zapewni Ci prywatność, chroniąc przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Tego typu ogrodzenie stworzy spójną całość z roślinnością wokół Twojego domu. Jasne drewno leszczyny idealnie współgra z zielenią i kolorowymi kwiatami.

Polskie produkty tylko z natury!

Leszczynowe ogrodzenie jest nie tylko estetyczne, ale także ekologiczne. W Twoim ogrodzie nie może zabraknąć natury! Oferujemy polskie produkty — drewno leszczynowe pozyskujemy ze sprawdzonych źródeł. W naszym sklepie znajdziesz ręcznie wykonane wyroby, które powstały z inspiracji naturą. Sztachety płotu z leszczyny połączyliśmy ocynkowanym drutem.

Leszczyna należy do gatunku krzewów z rodziny brzozowatych. Osiąga nawet 5 metrów wysokości! Krzewy rosną w cyklach 2-, 3- i 5-letnich, rozrastając się w mgnieniu oka. Leszczyna obradza w orzechy laskowe, jednak potrafi także zabrać światło innym drzewom.

Nasze ogrodzenie leszczynowe zachowuje swoje krzywizny i wypukłości tak, jak stworzyła je ręka natury. Kupując nasze produkty, możesz poczuć idealną harmonię między człowiekiem a lasem. Łatwe w montażu płoty z leszczyny wykorzystasz w dowolny sposób w swoim ogrodzie lub na działce.