Oferujemy darmową wysyłkę za zamówienie od 100 zł i odbiór osobisty rabat – 5 %.

ul. Męczenników 28, 42-625 Celiny
tel. 501-480-699
biuro@ogrodzeniawiklinowe.pl


Zamówienie telefoniczne
+48 501 480 699
14 dni na zwrot
Wysoka jakość
Polski Produkt
Wysyłka 24h
Bezpieczna przesyłka

Zamówienie telefoniczne
+48 501 480 699
14 dni na zwrot      Wysoka jakość
Polski Produkt       Wysyłka 24h

Baza pytań

Jakiego koloru jest mata wiklinowa?

Generalnie rzecz ujmując mata jest koloru brązowego. W zależności od nasłonecznienia terenu, na którym rośnie wiklina – może ona mieć różne odcienie koloru brązowego.Warto tutaj wspomnieć o tym, że jest to produkt naturalny i ekologiczny – kolor zatem też naturalnie może ulegać zmianie.Wiklina jest rośliną, która w momencie wzrostu jest koloru zielonego. Po ścięciu (a dzieje się to zimą), kiedy następuje odcięcie jej od żyznego podłoża – zaczyna się proces wysuszania. Na początku tego procesu – przez okres paru miesięcy – wiklina zawiera w sobie naturalne soki podtrzymujące jeszcze kolor zielony. Po okresie zimy, kiedy pojawia się coraz więcej słońca i ciepłego wiatru – wiklina zaczyna zmieniać kolor na brązowy. Można powiedzieć, że zanim osiągnie kolor docelowy, czyli ten brązowy – to od momentu jej ścięcia mija (w zależności od warunków atmosferycznych) od 3 do 6 miesięcy. Potem - przez kolejne parę lat ten kolor nadal się utrzymuje. Na starość natomiast wiklina przybiera postać szarego drewna. To, jak szybko następuje proces starzenia, zależy od: - miejsca umieszczenia maty lub płotu wiklinowego (otwarta przestrzeń, zadaszenie), - intensywności warunków atmosferycznych: słońca, deszczów, śniegu, wiatrów.

Jaka jest trwałość maty wiklinowej?

W zależności od warunków atmosferycznych, na jakie jest wystawiona wiklina (słońce, deszcz, śnieg, wiatr) - trwałość maty szacowana jest na około kilka lat. Jeśli chcielibyśmy ująć to w ramy czasowe, to można powiedzieć, że jest to okres od 5 do nawet 12 lat. Warto wspomnieć, iż mimo że wiklina przybierze postać starego, szarego drewna, to nadal spełnia swoją rolę.

Czy maty można łączyć z długości?

Tak. Można to zrobić na tzw. zakładkę łącząc maty za pomocą opasek zaciskowych (tzw. trytytek). Drugi sposób polega na łączeniu na tzw. styk (jedna mata się kończy, druga rozpoczyna) łącząc maty za pomocą wystających drucików na końcu każdej maty. Oczywiście takie łączenie mat wykonuje się podczas montażu bezpośrednio na ścianie, elewacji, płocie, siatce, ogrodzeniu – tzn. danym elemencie, który chcemy zasłonić.

Czy maty można docinać do pożądanej długości?

Tak. Można docinać maty do pożądanej długości. Aby uzyskać potrzebną długość, trzeba przeciąć wszystkie poziome druty na całej wysokości maty. Następnie wyplatamy kilka pędów wikliny i zawijamy z powrotem pozostały wolny drut. Przy przecinaniu należy wziąć zatem pod uwagę dodatkowe centymetry na wyplecenie pędów wikliny i pozostawienie wolnego drutu, który trzeba zagiąć (by zabezpieczyć koniec maty przed rozplataniem).

Czy maty trzeba impregnować?

Nie trzeba. Decyzję o impregnacji maty podejmuje klient. Trzeba wziąć pod uwagę, że ta czynność pochłania czas i stanowi dodatkowy koszt. Trzeba również pamiętać, że impregnat co pewien czas trzeba odnawiać, co powoduje dodatkowy koszt i dodatkową pracę. Z informacji, jakie uzyskujemy od klientów wiemy, że nawet drogie środki do impregnacji nie dadzą 100 % zabezpieczenia na długie lata. Zazwyczaj klienci nie impregnują mat i pozwalają im naturalnie się zestarzeć.

Czy maty są Polskiej produkcji?

Tak. Maty są produkowane tylko i wyłącznie w Polsce.

Jak zamontować maty?

W zależności od podłoża lub ogrodzenia, do którego montujemy maty - można je zamontować w następujący sposób:

  • - do siatki lub paneli - za pomocą opasek zaciskowych, jakie dajemy klientom w prezencie. Opaski mocujemy w trzech rzędach – góra, środek, dół - mniej więcej co pół metra. Oplatamy kilka pędów wikliny i mocujemy do ogrodzenia,
  • - do płotu drewnianego - można tak jak do siatki lub też przy użyciu zszywacza (takera) lub małych gwoździków,<
  • - do płotu betonowego – jeżeli jest ażurowy można mocować tak jak do siatki wykorzystując elementy płotu betonowego. W przypadku jak jest wykonany z pełnych płyt – należy wykorzystać przerwy między płytami. W przerwy te wkładamy opaskę zaciskową i blokujemy ją z drugiej strony za pomocą zagiętego gwoździa, drucika lub haczyka,
  • - w przypadku braku zgody sąsiada na zamocowanie maty na płocie można wykonać stelaż drewniany przed płotem w celu zamontowania na nim maty. Widok takiego stelaża jest dostępny na naszej stronie internetowej w galerii zdjęć.
Ile osób potrzeba do montażu siatki?

Najbardziej komfortowo montować jest maty w dwie osoby. Jedna osoba przytrzymuje matę z jednej strony, a druga osoba pomaga przeciągać opaskę zaciskową.

Jakie są rozmiary mat?

Maty są dostępne w rozmiarach od 0,8 m do 2,0 m – jeśli chodzi o wysokość, a jeśli chodzi o długość - to są 3 i 5 metrowe.

Dlaczego maty są pakowane w jedną paczkę?

Każda mata pakowana jest w oddzielną paczkę, ponieważ średnia waga takiej maty wynosi ok. 20-25 kg. Maksymalna waga paczki, jaką kurier może zabrać wynosi 30 kg. Dodatkowo paczka musi spełnić wymogi pod względem nie tylko wagi, ale i gabarytu / wielkości.
Wyjątek stanowią najmniejsze i najlżejsze maty np. 0,8 m. W ich przypadku możemy spakować 2 maty do jednej paczki, ponieważ waga i wielkość nie przekroczą wówczas norm i wymogów stawianych przez firmę kurierską.

Czy można spakować dwie maty do jednej paczki?

Generalnie nie.
Wyjątek stanowią najmniejsze i najlżejsze maty np. 0,8 m. W ich przypadku możemy spakować 2 maty do jednej paczki, ponieważ waga i wielkość nie przekroczą wówczas norm i wymogów stawianych przez firmę kurierską.

Kiedy maty są wysyłane na palecie?

Wtedy, kiedy bardziej opłaca się wybrać przesyłkę paletową niż wysyłać maty w pojedynczych paczkach. Zazwyczaj dzieje się tak przy zakupie większej ilości mat – np. 10 szt.

Jakie kosze na śmieci mieszczą się do wiklinowej obudowy

Do wiklinowej obudowy mieszczą się standardowe kosze o pojemności 240 litrów.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych