Obrzeża trawnikowe i ogrodowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Proponowane przez nas obrzeża trawnikowe to element, który idealnie sprawdza się przy oddzielaniu trawnika od takich obszarów jak: chodniki, ścieżki, place, alejki oraz nawierzchnie wykonane z kostki brukowej. Dostępne produkty, dzięki swoim właściwościom – stabilizującym, oporowym oraz zabezpieczającym przed rozsuwaniem się nawierzchni, znajdują zastosowanie w ogrodach, parkach, skwerach, a także na miejskich terenach zielonych. Pozwalają na uzyskanie estetycznych i naturalnych efektów – gdzie granica trawnika jest wyraźnie zaznaczona. Obrzeża ogrodowe są bardzo proste w montażu – można zrobić to samodzielnie lub skorzystać z pomocy naszych profesjonalistów.

Obsługujemy klientów z miast : Warszawa Kraków Wrocław Rzeszów Łódź Katowice Częstochowa Poznań Gdańsk Szczecin

Uniwersalne obrzeża ogrodowe

Oferujemy obrzeża trawnikowe wykonane z plastiku – wysoce odporne na działanie promieni UV. Duża wytrzymałość umożliwia ich bezproblemowe użytkowanie na przestrzeni wielu lat. Dostępne są także kotwy służące do montażu. Nasza oferta na obrzeża ogrodowe skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Zapewniamy szybką i tanią dostawę. Jednocześnie cena za nasze obrzeża trawnikowe oraz inne akcesoria jest bardzo atrakcyjna!
Jeśli interesują Państwa wysokiej jakości obrzeża ogrodowe lub kotwy montażowe serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą handlową.


W jakim rozmiarze są obrzeża trawnikowe?

Obrzeża trawnikowe są długości 1 metra, a wysokość jest dostępna w trzech rozmiarach: 4,5 cm 5,8 cm 7,8 cm


Czy obrzeża można wyginać i robić z nich koła?

Tak, jak najbardziej można te obrzeża wyginać i robić z nich różne kształty, np. koła. Aby nadać im odpowiedni kształt należy tylko poprzecinać ramkę na zewnątrz obrzeża.Obrzeża trawnikowe - więcej informacji

Obrzeża trawnikowe

Dzięki naszym obrzeżom trawnikowym bez problemu wyznaczysz sekcje w ogrodzie i wytyczysz granice dla poszczególnych roślin. Wiemy, że aranżacja terenów zielonych jest bardzo istotna dla wyglądu Twojego ogrodu. Nie pozwól, aby zakradł się do niego chaos. Panoszące się na ścieżkach trawy na pewno nie dodają uroku. Prezentowane przez nas obrzeża ogrodowe wykonane są z plastiku, co gwarantuje im odporność na czynniki atmosferyczne – deszcz i promieniowanie UV. Może Ci być trudno dobrać odpowiednie obrzeża do trawnika, dlatego przygotowaliśmy garść podpowiedzi. Nareszcie w Twoim ogrodzie zapanuje ład i harmonia.
Dlaczego warto wybrać obrzeże trawnikowe plastikowe?
Obrzeże ogrodowe warto dobrać pod kątem łatwości montażu, ale także dopasować je do stylistyki ogrodu. Nasze produkty sprawdzą się w większości ogrodów. Możesz je wybrać do ogrodu rustykalnego, minimalistycznego, czy nawet japońskiego. Doskonale wtapiają się w otoczenie, sprawiając, że to roślinność jest zawsze na pierwszym planie, a nie akcesoria ogrodowe. Obrzeża plastikowe są lekkie, dzięki czemu ich montaż jest niezwykle szybki. To jednak nie wszystko. Można je kształtować, ponieważ tworzywo jest trwałe i elastyczne. Nasze obrzeża trawnikowe plastikowe mają postać listew, w których podstawie znajdują się otwory na kotwy. Skraca to czas ich montażu i sprawia, że obrzeża nie przemieszczają się nawet pod wpływem ulewnego deszczu.

Do czego przydadzą Ci się obrzeża plastikowe?

Ogród to miejsce relaksu, ale także wytężonej pracy. Jeśli jednak nie zaopatrzysz się w odpowiednie akcesoria, efekty porządkowania, pielenia i sadzenia mogą być mizerne. Plastikowe obrzeża na pewno Ci się przydadzą. Z ich pomocą Twój ogród wreszcie będzie uporządkowany. Skutecznie odgrodzisz rabatki od trawnika, co sprawi, że nie rozrosną się w niekontrolowany sposób. Obrzeża ogrodowe podniosą także teren, a jako że są z wytrzymałego materiału, niestraszny im napór ziemi. Obrzeża w ogrodzie to przydatny element, który pomoże wytyczyć ścieżki i chodniki na działce. Dzięki nim na dróżkach nie będzie rosła trawa, więc ominie Cię konieczność wyrywania jej spomiędzy szczelin. Obrzeża możesz dowolnie formować i stworzyć dowolne kształty trawników czy rabat. Jak już wspomnieliśmy, nasze akcesoria można bardzo łatwo zamontować. Wystarczy wbić do ziemi kotwę – ręcznie lub za pomocą młotka.

Jak dobrać wysokość obrzeża trawnikowego?

W naszej ofercie znajdziesz obrzeża ogrodowe o różnej wysokości. Jej wybór zależy od kilku czynników. Przede wszystkim weź pod uwagę swoje preferencje, przeznaczenie akcesorium oraz efekt finalny, jaki chcesz uzyskać. Obrzeże, którym oddzielisz rabatę (wysypaną korą) od trawnika, musisz ułożyć na równi z nawierzchnią. W przypadku, kiedy zależy Ci na sprawnej pielęgnacji terenów zielonych w swoim ogrodzie, zadbaj, aby obrzeże było na równi z trawnikiem. Zapobiegnie to uszkodzeniu go podczas koszenia.
Obrzeża o wysokości 4,5 cm sprawdzą się do wyznaczania linii krzewów i drzew, rozgraniczania kory, kostki granitowej lub piaszczystej nawierzchni. Akcesoria o wysokości 5,8 cm poleca się do formowania opaski ozdobno-pielęgnacyjnej wokół krzewów lub drzew. Można je wykorzystać również do oddzielania piasku, kory, kostki granitowej czy nawet płyty chodnikowej. Obrzeże o wysokości 7,8 cm warto zastosować do wydzielania twardych nawierzchni – kostki granitowej czy brukowej.

Masz już wszystko w swoim ogrodzie. Jest harmonijny, uporządkowany i przykuwa spojrzenia. Obrzeża sprawiły, że trawa nie rozrasta się „dziko” na boki i nie płoży się po ścieżkach. Rabaty i krzewy są oddzielone od nawierzchni i mają fantazyjne kształty. Teraz każdy, kto spojrzy na Twój ogród, widzi tylko piękne kwiaty, rośliny i zadbane trawniki.