Drzewka plecione

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Drzewko plecione wiklinowe

 

Pandemia spowodowała, że pragniemy kontaktu z naturą. Przez długie miesiące byliśmy zamknięci w domach, więc teraz bardziej niż kiedykolwiek doceniamy czas spędzany na świeżym powietrzu. Nic tak dobrze się do tego nie nadaje, jak ogród. 

 

Zwróć uwagę na nowe trendy ogrodowe i zamień swoją przydomową przestrzeń w królestwo kwiatów, drzew i krzewów. Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w modę ogrodową. Przedstawiamy drzewko plecione wiklinowe, czyli hit na polskim rynku ogrodowym. Łączy w sobie estetykę swojskiej, rodzimej wikliny z nowoczesnością. 

 

Drzewko plecione wiklinowe — jak wpisuje się w najnowsze trendy ogrodowe?

 

Babciny, dziki, z nieposkromioną roślinnością — taki jest ogród w 2022 roku. Projektanci ogrodów odchodzą od ugrzecznionej estetyki, która do tej pory dominowała w przydomowej przestrzeni. Równo przycięte klomby zastępuje beztrosko rozkrzewiona zieleń. Przy tym wszystkim jednak niesie ona ze sobą spokój i ukojenie. 

 

Obecnie bardziej, niż kiedy indziej stawiamy na swojskość i swobodę. Tworzymy malownicze aranżacje z roślinami, które sadzimy w kępach tak, aby mogły się swobodnie rozrastać. W trendach ogrodowych dominują drzewka — owocowe, ale także wiklinowe. Jeśli chodzi o te ostatnie, tak jak wspominaliśmy, znajdują się one w naszej ofercie. Świetnie pasują do nowoczesnej wizji współczesnego ogrodu, kreowanej przez najbardziej znanych projektantów. 

 

Wiklina w ogrodzie, czyli surowiec rodzimy, swojski i naturalny

 

Nie powinno Cię dziwić, że wiklina to właśnie ten surowiec, który po latach przeżywa swój renesans. Na fali dbałości o środowisko i ekologię, zwracamy się ku naturalnym materiałom. A wiklina doskonale pasuje do tej ideologii. To nic innego jak młode pędy wierzby krzewiastej. Ich giętkość sprawia, że od lat używa się ich do wyplatania przedmiotów użytku domowego i dekoracyjnych. Zwykle wykorzystuje się wiklinę okorowaną o jasnobrązowej barwie, choć często stosuje się także wiklinę z korą, która ma znacznie ciemniejszy odcień (zieleni lub czerni). 

Wyroby z wikliny są dekoracyjne, lekkie i trwałe. Co jednak ważne, są także naturalne — nie obawiaj się więc, że wykorzystując je w swoim ogrodzie, szkodzisz naszej planecie. 


Czym charakteryzuje się nasze drzewko plecione wiklinowe?

 

Nasze drzewko plecione wiklinowe ma wysokość 140-160 centymetrów. Wyplatamy je z młodych pędów wierzby. Splatamy je ze sobą w warkocze, które zakwitając, ozdabiają Twój ogród. Tym, co na pewno Ci się spodoba, jest łatwość pielęgnacji drzewka plecionego wiklinowego. Wierzba ma to do siebie, że jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne (jest mrozoodporna, nie jest podatna również na choroby). Nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia w uprawie, zdecyduj się na nasze drzewko plecione wiklinowe. Zasadzisz je w donicy na balkonie lub tarasie, ale także bezpośrednio w ziemi. 

Wybierając nasze drzewko, zyskujesz gwarancję produktu najwyższej jakości. Świadczy o niej paszport dla roślin, który wydał Państwowy Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Nasze drzewko plecione wiklinowe możesz kupić osobiście lub złożyć zamówienie. W każdym przypadku masz pewność, że starannie je zabezpieczymy. Kiedy zdecydujesz się na wysyłkę, weź pod uwagę, że zamówienia realizujemy wyłącznie od poniedziałku do środy, aby nasz produkt nie przebywał w magazynie firmy kurierskiej. 

 

Jak pielęgnować drzewko plecione wiklinowe?

 

Czy wiesz, że decydując się na drzewko plecione wiklinowe, zyskujesz wyjątkowy produkt? Wzbogaci on Twój ogród o piękną aranżację i to przez cały rok. Na wiosnę wierzbę obsypują urokliwe „kotki”, nieco później tworzy się obfita zielona korona. Przytniesz ją według swojego gustu i upodobań. Możesz też pozostawić ją samej sobie, aby nadać ogrodowi modny, nieco dziki wygląd. 

Wystarczy, że drzewku wiklinowemu plecionemu zapewnisz dużo wody, a będzie samo rosło. Nasz produkt najlepiej wzrasta w miejscu mocno nasłonecznionym, w glebie zasobnej w wodę. Nie martwi się zimową porą — drzewka wiklinowego plecionego nie trzeba nawet zabezpieczać. Doskonale radzi sobie podczas niskich temperatur.

 

Zainwestuj w nasze drzewko plecione wiklinowe. To produkt, który sprawdzi się w każdym ogrodzie. Idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy w ogrodnictwie, nadając przydomowej przestrzeni nieco artystyczny wygląd. Zupełnie jakby ogród stworzyła natura, a nie ręka człowieka. 

 

Wyhoduj piękne, plecione drzewko z wikliny. Jeśli właściwie o nie zadbasz (a nie wymaga to wysiłku), odwdzięczy Ci się urokliwymi listkami lub „kotkami”. Dzięki naszemu drzewku wykreujesz ogród swoich marzeń — dziki, pełen zieleni i dający upragnione wytchnienie. A o to przecież nam chodzi.