Maty wiklinowe 120cm

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Mata wiklinowa 120cm — niezbędna w ogrodzie, domu i na balkonie

Kiedy kończy się zimowa szaruga i wiosna zagląda do Twojego ogrodu, pora pomyśleć o tym, jak go przyozdobić. W naszej ofercie znajdziesz maty wiklinowe w różnych rozmiarach, które dopasujesz do swoich potrzeb. Maty ogrodowe posłużą Ci nie tylko jako osłona, ale także dekoracja. Naturalna mata wiklinowa to polski produkt, a dodatkowo ekologiczny i praktyczny.

Maty wiklinowe 120cm— jak powstają?

Maty wiklinowe wyplata się z długich i prostych gałązek wierzbowych. Pędy muszą być jednak młode, niepoddane moczeniu ani usuwaniu kory. Właśnie ów brak obróbki sprawia, że wiklina jest tak naturalna. Do procesu produkcji mat wiklinowych wykorzystuje się specjalne maszyny. To one docinają gałązki i wiążą je ze sobą za pomocą drucików. Matę wiklinową zastosujesz w ogrodzie lub we własnym domu jako dekorację.

Mata wiklinowa w ogrodzie

Maty z wikliny to doskonałe rozwiązanie do ogrodu. Jeśli przymocujesz je do płotu, zasłonisz posesję i zapewnisz sobie odrobinę prywatności. Wytłumisz także hałasy z ulicy, stwarzając zaciszną przestrzeń do wypoczynku. Wbrew pozorom maty z wikliny mogą Ci służyć cały rok — latem dawać wytchnienie przed upałem, a w chłodniejszych porach okrywać rośliny i krzewy.

Matę z wikliny wykorzystasz również w altanie — osłoni Cię przed podmuchami porywistego wiatru i deszczem. Dodatkowo wiklinową matą zasłonisz mało atrakcyjne miejsca na swojej posesji — kompostowniki i pojemniki na śmieci.

Wiklinowa mata — idealna na balkon

Ogród to niejedyne miejsce, gdzie zastosujesz wiklinową matę. Jeśli przymocujesz ją do barierki, osłonisz balkon lub taras. Wreszcie nacieszysz się ulotnymi chwilami spędzonymi z rodziną i znajomymi, a sąsiedzi nie będą Cię podglądać.

Mata wiklinowa w domu, czyli produkt przydatny i dekoracyjny

Wśród wielu produktów, które nadają wnętrzu rustykalny i sielski charakter, mata wiklinowa jest najbardziej popularna. Z jej pomocą osłonisz grzejniki i przykryjesz nieestetyczne miejsca na ścianie. 

Tym, co cechuje matę wiklinową, jest trwałość i wytrzymałość. W doskonałym stanie przetrwa ona kilka sezonów. Nasze produkty nie kruszą się i nie odkształcają. Ich ekologiczny charakter sprawia, że często decydują się na nie osoby ceniące sobie życie w zgodzie z naturą. Dodatkowym atutem mat jest łatwość ich montażu.

W naszym sklepie obsługa klienta jest na najwyższym poziomie. Mata wiklinowa jest przydatna w domu, na balkonie, tarasie i w przestrzeni ogrodowej.