Akcesoria ogrodowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Kula wiklinowa

Prezentujemy kulę wiklinową, czyli dekorację wyplecioną z młodych pędów wierzby. Wykorzystasz ją na tarasie, balkonie lub w domu. Możesz wybierać spośród kul o średnicach 25 cm, 40 cm i 50 cm.

Czym są kule wiklinowe?

Wiklinowe kule, które oferujemy, wykonaliśmy z wikliny parzonej. Mają one efektowną barwę głębokiego brązu, która idealnie komponuje się z ogrodową zielenią. Nasza kula wiklinowa jest trwała — kupując ją, otrzymujesz produkt na wiele sezonów. Tym, co wyróżnia kule wiklinowe, jest ich okrągły kształt. Jak już wspomnieliśmy, oferujemy je w różnych rozmiarach. Te lekkie elementy dekoracyjne ozdobią Twój dom, ogród i taras.

Kule wiklinowe to produkty z naturalnych materiałów. Są więc w pełni ekologiczne. W czasach, kiedy stawiamy na naturę i chcemy korzystać z jej darów, ozdoba, jaką jest kula wiklinowa, doskonale wpisuje się w te trendy.

Wiklinowe kule — idealne do stworzenia własnej kompozycji

Kule wiklinowe doskonale nadają się do stworzenia stroika lub własnej kompozycji. W ogrodzie możesz po prostu nieregularnie je porozmieszczać, budując w ten sposób naturalny, rustykalny klimat. Najlepiej jednak, abyś zdecydował się na kilka kul o różnych średnicach. Dekoracje wiklinowe świetnie wyglądają także wtedy, kiedy je podświetlisz. Nasze kule wiklinowe doskonale nadają się do tego, aby umieścić w nich lampki. Taka ozdoba jest szczególnie pożądana wieczorem, kiedy zapada zmrok i chcesz cieszyć się niezwykłą atmosferą swojego ogrodu.

Kula wiklinowa sprawdzi się w kompozycjach na rabatach, ale także luźno położona na trawniku.

Jak już wspomnieliśmy, nasze produkty nadają się również do dekoracji domu i tarasu. Jeśli chodzi o ten ostatni, możesz powiesić je przy wejściu tak, aby efektownie zwisały. Nasza kula wiklinowa ładnie wygląda także wtedy, kiedy porastają ją kwiaty na przykład ogrodowe dzwonki. Wykorzystasz ją również do stworzenia stroika (może ona stać się elementem większej kompozycji). Kula wiklinowa ożywi go i nada mu nieco naturalny, wiejski charakter. Ponieważ nasz produkt świetnie prezentuje się w otoczeniu kwiatów i roślinności, stworzysz dzięki niemu wiele ciekawych wiązanek. Pamiętaj jednak, że kula z wikliny jest także ozdobą samą w sobie. Zawieszona na wstążce wygląda równie pięknie, jak ta udekorowana kwiatami.

Przygotowanie wikliny do wyplatania

O trwałość naszych kul z wikliny nie musisz się martwić. Przetrwają w doskonałym stanie jako dekoracja na balkonie czy w ogrodzie. Wiklina, jak już wiesz, to surowiec naturalny. Pozyskuje się ją z różnych gatunków wierzby. Młode pędy poddaje się obróbce, dzięki czemu można je wykorzystać w wikliniarstwie, czyli inaczej plecionkarstwie. Skąd jednak brać gałązki wiklinowe? Materiał ten pozyskuje się z wierzby amerykańskiej, wiciowej, migdałowej oraz purpurowej. Młode pędy wikliny sortuje się, a następnie poddaje korowaniu. Owo korowanie można wykonać na wiele różnych sposobów (nazywa się ono także moczarkowaniem). Moczarkowanie odbywa się w naturalnych zbiornikach wodnych lub w sztucznych, czyli betonowych. Dno tych ostatnich pokrywa się kilkucentymetrową warstwą piasku. Moczarkowanie to proces, który rozpoczyna się na wiosnę i trwa do około 3-6 tygodni. Wiele zależy tu jednak od warunków atmosferycznych i samego gatunku wikliny. Kiedy na pędach wikliny pojawiają się liście, to znak, że można przejść do korowania.

Kolejnymi metodą korowania są pędzenie i warzenie. Pędzenie odbywa się w gotowych betonowych moczarkach, które znajdują się w budynkach. Wiklinę poddaje się także warzeniu, czyli gotowaniu w żelaznych kotłach z paleniskiem. Natomiast po jej ostudzeniu, przechodzi się do korowania. Popularną metodą przygotowywania wikliny do obróbki jest również parzenie (parowanie w specjalnych kotłach, pod ciśnieniem).

Ozdoby z wikliny, czyli naturalne dekoracje

Wybierając naszą kulę z wikliny, zyskujesz trwałą dekorację do ogrodu, domu lub na balkon. Ta naturalna ozdoba posłuży także jako element aranżacji wnętrz. Wykorzystasz ją według swojego uznania, tworząc niepowtarzalne stroiki i kompozycje roślinne.

W naszym sklepie znajdziesz mnóstwo wiklinowych akcesoriów. Mamy w ofercie wiklinowe parawany, pergole, obudowy koszy na śmieci i wiele innych produktów z tego naturalnego i trwałego surowca.