Agrotkanina Zielona

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Agrotkanina zielona

Agrotkanina zielona to po prostu mata ściółkująca w kolorze zielonym.  Nasza oferta obejmuje agrotkaniny zielone o gramaturze 100 g na metr kwadratowy.  Wiemy, że kolor agrotkaniny może mieć szczególne znaczenie, jeśli chodzi o estetykę ogrodu. 

Agrotkanina  – czym jest?

Zanim opiszemy zastosowanie agrotkaniny, chcemy najpierw przedstawić, czym ona jest. To produkt składający się z włókien polipropylenowych.  Agrotkanina nazywana jest matą ściółkującą lub matą szkółkarską.  Wykorzystuje się ją w ogrodzie i na plantacjach, jako że pozwala znacząco zwiększyć plony, ograniczając rozwój chwastów.  Agrotkanina stwarza glebie odpowiednie warunki do rozwoju roślin.

Kto może skorzystać z naszej oferty?

Nasza oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych, jak i plantatorów oraz rolników.  Agrotkaninę często wybierają osoby prowadzące szkółki roślin. Nasze produkty  przeznaczone są dla amatorów, jak i profesjonalistów.  Polecamy je osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z ogrodnictwem. Chcemy, aby uniknęły żmudnego pielenia lub używania chemii.  Agrotkanina zielona to odpowiedź na potrzeby naszych czasów – doskonale wpisuje się w eko trendy.  Dzięki niej odchodzi się od stosowania herbicydów, które są szkodliwe.

Kolor zielony agrotkaniny – czy ma znaczenie?

Miłośnicy roślinności wiedzą, jak ważne jest to, aby ogród wyglądał harmonijnie. Agrotkanina zielona jest eleganckim wypełnieniem, które z powodzeniem może imitować trawę.  Dzięki swojej barwie dostosowuje się do otaczających roślin i nie odcina od nich. Tym sposobem stwarza możliwość aranżacji niemal wszystkich rodzajów ogrodów – utrzymanych w stylistce rustykalnej, nowoczesnej czy tradycyjnej.

Agrotkanina – produkt idealny pod uprawy

Agrotkanina to sojusznik zdrowej gleby.  Nawet kiedy panuje susza wilgoć ziemi pod agrotkaniną jest optymalna dla prawidłowego rozwoju roślin.  Mata ściółkująca, jak już wspomnieliśmy,  pozwala   skutecznie zwalczać chwasty.  Jej specjalna budowa sprawia, że woda jest pod nią magazynowana. Dzięki temu nie przesusza gleby. Natomiast nadmiar wody może swobodnie odparować, przez co ziemia zachowuje odpowiednią wilgotność.  Mata ściółkująca  łagodzi wszelkie zmiany temperatury, więc korzystnie wpływa na wegetację roślin.  Gdzie jeszcze sprawdzi się nasz produkt?

Ogrody dekoracyjne

W ogrodach dekoracyjnych nasza tkanina spełni swoje zadanie na rabatach z drzewami, roślinami iglastymi i krzewami.  Dzięki naszemu produktowi zarówno część naziemna, jak i  korzenie swobodnie się rozrosną.  Agrotkanina zielona świetnie zakomponuje się z ogrodem, jednak nie wszyscy zechcą, aby pozostała widoczna. Wtedy można ją przykryć korą sosnową lub różnego rodzaju kamieniami czy żwirem.  Tkanina o barwie zielonej świetnie sprawdzi się położona na skarpach, tam, gdzie  trudno wysypać żwir albo korę sosnową.  Zanim rośliny na skarpie urosną, tkanina pozostanie odkryta.  Aby mata szybko przestała być widoczna, można posadzić płożące jałowce lub prędko rosnące irgi. Ciekawie będzie wyglądała rabata mieszana – częściowo składająca się z roślin iglastych i krzewów.

Ogrody owocowe i warzywniaki

To kolejne miejsca, gdzie nasza tkanina sprawdzi się idealnie. Maty świetnie nadadzą się do sadzenia truskawek, pomidorów, ogórków i innych warzyw.  Gleba pod matą szybciej się nagrzewa, a nocą oddaje ciepło, co sprzyja owocowaniu.  Może je przyspieszyć nawet o kilka lub kilkanaście dni.  Na przykład tkanina położona pod truskawkami  sprawi, że owoce nie będą leżały na ziemi.  O wiele łatwiej też będzie się je zbierało.

Jakie są zalety naszej agrotkaniny?

Nasza agrotkanina ma wiele zalet.  Przede wszystkim wysoka gramatura wpływa na jej trwałość. To nie jest produkt na jeden sezon, a przynajmniej na kilka.  Z naszą matą ściółkującą chwasty po prostu nie mają szans. Pozostawia ona glebę wilgotną i pulchną, przepuszcza też wodę i składniki mineralne.  Dzięki stabilizacji UV nasza mata ściółkująca nie ulega procesowi gnicia, a promienie nie osłabiają jej struktury.  Oferujemy produkt ekologiczny o neutralnym pH dla gleby.  Co ważne, tkanina nie hamuje przenikania nawozów do ziemi niezależnie od ich rodzaju (czy będą one płynne, czy granulowane).

Zalecamy, aby przed położeniem maty pozbyć się chwastów.  Tylko wtedy spełni ona swoją funkcję.

Nasze produkty są polskie i doskonałej jakości.  Wspieramy rodzimych producentów.