Oferujemy darmową wysyłkę za zamówienie od 100 zł i odbiór osobisty rabat – 5 %.

ul. Męczenników 28, 42-625 Celiny
tel. 501-480-699
biuro@ogrodzeniawiklinowe.pl


Zamówienie telefoniczne
+48 501 480 699
14 dni na zwrot
Wysoka jakość
Polski Produkt
Wysyłka 24h
Bezpieczna przesyłka

Zamówienie telefoniczne
+48 501 480 699
14 dni na zwrot      Wysoka jakość
Polski Produkt       Wysyłka 24h

Wiklina — wszechstronne zastosowanie

Wiklina — wszechstronne zastosowanie

Wiklina to surowiec, który znano i wykorzystywano już w czasach starożytnych. W XX wieku wyparł go plastik, jednak obecnie na fali ekologicznych trendów, znowu powraca do łask. Nas to nie dziwi, ponieważ wiklina jest nie tylko estetyczna, ale także naturalna i bardzo trwała.

Znajdziesz u nas mnóstwo wyrobów z wikliny — od parawanów, pergoli, poprzez płoty i maty z wikliny. Szerokie zastosowanie tego surowca sprawia, że akcesoria z niego wykonane są ozdobą ogrodu, tarasu i domu. Z powodzeniem sprawdza się także w przestrzeni użyteczności publicznej.

Wikliniarstwo, czyli tradycyjna sztuka wyplatania

Wiklina to nic innego jak młode pędy wierzby — purpurowej, amerykańskiej, wiciowej lub migdałowej. Wykorzystuje się je (po wcześniejszej obróbce) w tradycyjnym plecionkarstwie, czyli sztuce wyplatania.

Czy wiesz, że wikliniarstwo w naszym kraju rozpowszechniło się za sprawą holenderskich osadników? To oni budowli wiklinowe płoty i wykorzystywali je do oddzielania pastwisk oraz poletek. Dzięki temu nie dochodziło do sąsiedzkich sporów. Owi osadnicy wbijali w wilgotną ziemię wierzbowe pale, a następnie przeplatali je cieńszymi gałązkami. Pale, które wbito w ziemię, szybko się ukorzeniały, zamieniając w drzewa. Długie pędy ścinano co roku. Służyły one do budowy, jako opał i pasza dla zwierząt. Wspomniane wierzby działały niczym pompa, odwadniając podmokłe tereny.

Jednym z najpopularniejszych miejsc w Polsce, gdzie uprawia się wiklinę, jest Nowy Tomyśl. To tam wypleciono w 2006 roku największy na świecie kosz wiklinowy. Ważył on aż 12 ton!

Zastosowanie wikliny

Dzisiaj z wikliny powstają meble wiklinowe, meble ogrodowe, a także przedmioty codziennego użytku. Zaliczają się do nich kufry wiklinowe, kosze, donice, wózki dziecięce, zabawki, parawany, ozdoby. Ich estetyczny wygląd i naturalny kolor sprawiają, że są one bardzo pożądanymi elementami dekoracyjnymi.

Nie zapominaj jednak o ich funkcji praktycznej — wyroby z wikliny są wytrzymałe trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. W naszej ofercie znajdują się płoty z wikliny, wiklinowe maty, parawany, pergole, kosze wiklinowe, kule z wikliny, a także — bardzo obecnie modne — drzewka plecione wiklinowe. Szczególnie pięknie prezentuje się wiklina w ogrodzie. Jej naturalny kolor współgra z zielenią, tworząc harmonijną całość.

Meble wiklinowe i akcesoria z wikliny — cieszą się coraz większą popularnością

Akcesoria z wikliny, takie jak na przykład kosz wiklinowy, przydadzą się w życiu codziennym. Dostępne kosze z wikliny posłużą Ci do udekorowania rabatek, ale także przenoszenia drewna na opał. Wiklinowe kosze przydadzą się w kuchni, gdzie sprawdzą się jako pojemniki na warzywa i owoce.

Jeśli chodzi o dekorację wnętrz, to nie przemija moda na wiklinowe abażury, regały i inne wyroby rękodzielnicze.

Meble wiklinowe z kolei doskonale nadadzą się do ogrodu, na taras czy balkon. Stworzą w naszym ogrodzie przytulny zakątek, jednocześnie dając komfort użytkowania. Łatwe do przenoszenia wiklinowe meble ogrodowe sprawią, że w razie niepogody szybko ulokujesz je w bezpiecznym miejscu. Materiał, jakim jest wiklina, cechuje odporność, trwałość i estetyka.

Szerokie zastosowanie wikliny powoduje, że surowiec ten staje się coraz bardziej popularny.

Jak wykorzystać wiklinę w ogrodzie?

Produkty z wikliny najczęściej wybiera się do ogrodu. W naszej ofercie nie brakuje akcesoriów, które upiększą Twoją przydomową przestrzeń. Funkcjonalne płoty wiklinowe oddzielą strefy w ogrodzie, dzięki czemu zachowasz porządek. Z kolei maty wiklinowe posłużą jako osłona tarasu czy balkonu. Wścibscy sąsiedzi już nie będą Cię podglądać, a Ty zyskasz prywatność.

Wyroby z wikliny, jakie Ci proponujemy to także ozdobne pergole i obudowy koszy na śmieci. Dzięki tym ostatnim strefa gospodarcza w ogrodzie będzie jego integralną i spójną częścią. Pergole urozmaicą wygląd Twojego ogrodu, stając się elementem małej architektury, o dużych możliwościach praktycznych.

Pielęgnacja wyrobów z wikliny

Akcesoria z wikliny wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć wilgotną szmatką. Aby wyczyścić wyroby wiklinowe, można także wykorzystać domowe metody. Doskonale sprawdzi się roztwór z wody i octu lub kwasku cytrynowego. Jeśli natomiast poszukujesz metody, która wpłynie na trwałość produktów z wikliny, zastosuj bezbarwny lakier.

Wybierz wiklinowe płoty, maty lub pergole i ciesz się ich ponadczasowym pięknem! 

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych