Parawany

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2


Parawany ogrodowe - dodatkowe informacje

Prezentujemy wiklinowe parawany. Przeczytaj, jak można zaaranżować przestrzeń w ogrodzie, wykorzystując je jako ozdobę, ale też element działowy. Co musisz wiedzieć o parawanach? Jaka jest ich historia?

Parawan do ogrodu – zastosowanie

Dom i ogród to nierzadko nasza wizytówka. Dlatego dobrze zadbać, aby ten pierwszy był czysty, schludny i gustownie urządzony, natomiast drugi dobrze zaaranżowany. Warto zainteresować się parawanem, ponieważ przyda się nie tylko w przydomowej przestrzeni, ale także na balkonie. Podczas upalnych dni zapewni odpowiednią ochronę przed słońcem oraz przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Dodatkowo parawan może być prawdziwą ozdobą!
Parawan ogrodowy może podzielić przestrzeń wokół domu. Nasze produkty są wiklinowe, więc też świetnie wpisują się w stylistykę ogrodu rustykalnego czy naturalnego. Co więcej, aby podkreślić charakter miejsca, można postawić pod nim rośliny w donicach. Będzie nie tylko pięknie, ale i modnie.
Mieszkając w domku jednorodzinnym, bliźniaku lub w przylegających do siebie segmentach, wiesz jak trudno chronić swoją prywatność. Parawan może Ci w tym pomóc, zwłaszcza jeśli wybierzesz model o gęstej plecionce (takie mamy w sprzedaży).

Parawan na tarasie – jak zaaranżować przestrzeń?

Bardzo dobrym pomysłem na taras jest połączenie parawanu z roślinnością. Jeśli wybierzesz nasz produkt, możesz połączyć go z kwiatami, które rosną na Twoim tarasie. Kolejnym pomysłem jest ustawienie parawanu obok skrzynki z roślinnością – osłonisz taras z przodu i z boku, a Twoje rośliny będą miały idealne miejsce do wzrostu. Jeśli chcesz ozdobić taras, możesz pokusić się o powieszenie na parawanie lampionów – nadasz mu wtedy egzotyczny charakter.

Jak wydzielić strefy w ogrodzie?

Parawan jest wprost idealny do wydzielania stref w ogrodzie. Oczywiście nie może zabraknąć w nim kącika do relaksu. Najlepiej, jeśli postawisz na wygodne meble ogrodowe. Dobrym pomysłem jest też zawieszenie hamaka lub huśtawki. Ta ostatnia ucieszy nie tylko dzieci, ale także dorosłych.
Wydzielając strefę dla dzieci, musisz pamiętać, by była ona widoczna z domu. Miejsce to musi być jednocześnie lekko zacienione – nie warto narażać najmłodszych na kontakt z palącym słońcem. Przestrzeń powinna być także odpowiednio duża, co zapewni dzieciom większą swobodę. Warto pamiętać, aby była oddalona od ulicy. Dobrze jest osłonić miejsce, kiedy na przykład nasze pociechy mają kąpać się w dmuchanym basenie.
Być może masz ochotę urządzić w ogrodzie warzywniak? Przy obecnym proekologicznym podejściu, to bardzo modne rozwiązanie. Przestrzeń warzywniaka od przestrzeni ogrodu najlepiej oddzielić właśnie parawanem.
Oprócz tego strefy ogrodu może wydzielać odpowiednia nawierzchnia – drewniane podesty, alejki z kamienia i chodniki. Mogą one pełnić funkcję ciągów komunikacyjnych.
Aranżując ogród, kieruj się nie tylko jego estetyką, ale i swoim gustem. To Ty masz się tam dobrze czuć. Nasze produkty zostały stworzone z myślą o Twoim komforcie. Zatem szukaj swojego ulubionego stylu. Może lubisz minimalizm? A może urzeka Cię urok rustykalnych przestrzeni? Decyduj, wybieraj, sadź i kupuj. Wiemy, jak ważna jest strefa relaksu, zwłaszcza kiedy masz za sobą dzień pełen napięć.

Historia parawanów

Parawany jak przeważnie wszystkie meble ogrodowe, mają swoją historię. Pochodzą one z Chin z III w.n.e. Zasłynęła z nich dynastia Chan, natomiast w Japonii pojawiły się w VII w. n.e. Początkowo motywy, jakie się na nich pojawiały miały swoje korzenie w kulturze chińskiej i koreańskiej. W późniejszych czasach nabrały bardziej japońskiego charakteru i były wzorowane na tamtejszej sztuce. Samo słowo „parawan” w języku japońskim oznacza „ochronę przed wiatrem”. Dzieli on przestrzeń oraz ochrania wybrane miejsca przed ciekawskim wzrokiem postronnych osób. Mebel ten składa się z kilku połączonych ze sobą paneli. Dawniej ozdabiała go kaligrafia lub wymyślne malowidła.
W Europie parawan stał się popularny w XIX i XX wieku.