Donice na kwiaty

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Drewniana donica ogrodowa

Drewniane donice ogrodowe to idealny wybór na taras, balkon i do ogrodu. Dzięki nim zaaranżujesz kwietnik lub zielnik, ozdabiając przydomową przestrzeń. W czasach, kiedy stawiamy na ekologiczne rozwiązania, donice drewniane ogrodowe stają się niezbędnym elementem aranżacji. Są naturalne, wykonane ręcznie i tak zaimpregnowane, aby ich trwałość była jak najdłuższa.

Wybierz nasze donice ogrodowe i dodaj nieco swojskiego, rustykalnego klimatu swojej przydomowej przestrzeni. W zależności od swoich potrzeb, postaw na duże donice drewniane — duże, średnie lub małe.

Drewniane donice ogrodowe — niezbędne w ogrodzie, na balkonie i tarasie

Donica drewniana, którą Ci proponujemy to produkt wykonany z drewna sosnowego. Skonstruowaliśmy ją z frezowanych słupków narożnych. Wsunęliśmy i przymocowaliśmy do nich boki donicy. Donice drewniane pomalowaliśmy zanurzeniowo za pomocą impregnatu. Nie tylko nadał on im kolor, ale także zapewnił ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, mrozem, wiatrem i promieniowaniem UV.

Nasze doniczki drewniane to idealna propozycja do ogrodu, na taras i na balkon. Świetnie nadają się do tego, aby uprawiać w nich kwiaty i zioła, a także sadzić krzewy.

Biała, antracytowa czy brązowa? Jaka donica drewniana sprawdzi się w Twojej przydomowej przestrzeni?

Nasze donice ogrodowe mają nie tylko różne rozmiary i kształty, ale także kolory. Biała donica drewniana jest wymarzonym miejscem, aby posadzić lawendę lub niebieskie hortensje. Taka aranżacja ogrodu lub tarasu przywodzi na myśl ogrody i tarasy Long Island.

Z kolei donice antracytowe, ciemno- lub jasnobrązowe sprawdzą się w aranżacjach rustykalnych i naturalnych. Pięknie zaprezentują się ustawione po bokach drzwi wejściowych, nadając ogrodowi południowy klimat rodem ze słonecznych Włoch czy Hiszpanii.

Prostokątne donice drewniane nadają się do tego, aby wytyczyć nimi umowne krawędzie. Dzięki nim zaaranżujesz zielone ściany. Ich zaletą jest to, że w dowolnym momencie możesz je przestawić, zmieniając klimat ogrodu, balkonu czy tarasu.

Donice ogrodowe, czyli piękno zaklęte w drewnie

Drewniane donice, mimo że znane od lat, obecnie przeżywają swój renesans. Wykonane są z drewna sosnowego, a piękne usłojenia podkreślają ich naturalny charakter. W czasach, kiedy chcemy żyć ekologicznie, tego rodzaju produkty wzbudzają nasze szczególne zainteresowanie.

Aby Twoja roślinność miała idealne warunki do wzrostu, donice wyłożyliśmy agrowłókniną. Drewno korzystnie wpływa na kwiaty, zioła i krzewy. Zapobiega nadmiernej wilgoci, która negatywnie oddziałuje na rośliny.

Za co pokochasz nasze drewniane donice?

Nasze donice z drewna są ekologiczne, co na pewno Cię ucieszy, jeśli leży Ci na sercu dobro naszego środowiska. Ponadto ich trwałość jest duża. Nasze produkty wytrzymują kilka lat. Donice z drewna pięknie komponują się z innymi elementami ogrodu — pergolami, altanami, płotami wiklinowymi i drewnianymi meblami. Są odporne na działanie czynników atmosferycznych, jak również nie ulegają korozji biologicznej. W porównaniu do plastikowych donic nasze produkty są wyjątkowo odporne na czynniki mechaniczne. Ani wiatr, ani wysokie czy niskie temperatury nie są w stanie im zaszkodzić. Dlatego też nie musisz zimą czy jesienią chować ich do garażu lub przestawiać w inne miejsce. Dzięki temu, że nasze donice wykonaliśmy z drewna, wspaniale ocieplą one klimat ogrodu, tarasu czy balkonu. Kwadratowe doniczki świetnie nadają się do tego, aby zasadzić w nich zioła i drobne kwiaty. Ich estetyka i naturalne piękno sprawiają, że same w sobie są ozdobą.

Jakie kwiaty, zioła i krzewy posadzić w drewnianej donicy?

Balkony obsadzone kwiatami i ziołami zyskują letni klimat. Tylko od Twojego gustu i potrzeb zależy, jakie kwiaty, krzewy i zioła posadzisz w drewnianej donicy ogrodowej. Hoduj w nich rośliny sezonowe takie jak pelargonie, surfinie i werbeny. Jeśli masz ochotę posadzić pnące róże, pamiętaj o tym, aby w naszej donicy umieścić kratkę lub mini pergolę. W większych donicach świetnie rozwiną się iglaki. Z kolei prostokątne donice są wprost wymarzone, aby zasadzić w nich lawendę lub wrzosy.

Żyjemy coraz bardziej ekologicznie, dlatego wybieramy ekonomiczne rozwiązania. Jednym z nich jest własny warzywnik. W drewnianej donicy posadź marchew i pietruszkę, ale także wonne zioła jak bazylia czy mięta. Możesz zasadzić także pomidorki koktajlowe, cebulę, fasolę, ogórki, cukinię, szczypior, jak również buraki i widowiskowe papryczki chili.

Zainwestuj w nasze drewniane donice ogrodowe — dzięki nim w swoim ogrodzie, na balkonie czy tarasie stworzysz przyjemny, naturalny zakątek. Nasze ręcznie wykonywane produkty ozdobią każdą przydomową przestrzeń.