Na plantacjach i w ogrodach. W sadach i na rabatach. Wszędzie tam sprawdzi się agrotkanina, czyli mata ściółkująca. Zastosujesz ją podczas uprawy truskawek, ogórków, krzewów czy krzewinek. Znacząco poprawi jakość gleby i tym samym polepszy warunki do rozwoju roślin. Agrotkanina to prawdziwy mocarz wśród akcesoriów ogrodowych.
Jeśli uprawiasz ogród, nie obejdziesz się bez agrotkaniny. Materiał ten jest wykonany z nici polipropylenowych o oryginalnym splocie. Owe nici są bardzo mocne i trwałe, dzięki czemu mata posłuży Ci wiele lat. Nawet jeśli jej nie przykryjesz, agrotkanina przetrwa 4-5 sezonów. Pamiętaj, że gramatura naszej maty ma 100g, jest więc dostatecznie gruba, aby produkt się nie zniszczył – nie zaczął strzępić i pruć. Najbardziej popularna jest agrotkanina czarna, choć na rynku dostępna jest także brązowa i zielona. Czarna mata ściółkująca doskonale współgra z kolorytem podłoża, stanowiąc idealne tło dla roślin i kwiatów. Co jeszcze wyróżnia matę ściółkującą?:
Chwasty to zmora wielu ogrodników. Dzięki zastosowaniu agrotkaniny wreszcie przestaniesz się głowić nad tym, jak pozbyć się niechcianych roślin, ponieważ mata ściółkująca zapobiega ich rozwojowi. Oszczędzisz sobie wysiłku i czasu na ręcznie wyrywanie chwastów. Nie wydasz też pieniędzy na środki odchwaszczające, a to, co zostanie w Twoim portfelu przeznaczysz na nowe sadzonki czy ozdoby do ogrodu.
Agrotkanina nie tylko ogranicza wzrost chwastów. Jej zastosowanie w ogrodnictwie i rolnictwie jest o wiele szersze. Przede wszystkim mata ściółkująca dzięki swojemu oryginalnemu splotowi nici przepuszcza składniki mineralne w głąb gleby. Chroni ją także przed wypłukiwaniem substancji korzystnych do wzrostu roślinności. Mata zatrzymuje wodę w ziemi i nie dopuszcza do jej nadmiernego odparowywania – przydaje się to zwłaszcza wiosną i latem, kiedy jest sucho i gorąco.
Dzięki agrotkaninie gleba staje się pulchna i bogata w minerały, a to korzystnie wpływa na wzrost roślin. Ziemia pod matą szkółkarską ma odpowiednią wilgotność, więc nie musisz jej stale nawadniać. Podczas chłodniejszych sezonów zapewnia optymalną temperaturę gleby – kwiatom i krzewom nie grozi zatem przemarznięcie.
Nie musisz martwić się o to, że nawozy nie dotrą do ziemi. Agrotkanina przepuszcza nie tylko te w formie płynnej, ale także i sypkiej.
Z zalet agrotkaniny mogą skorzystać wszyscy ci, którzy liczą na udane uprawy. Jest to więc dobre rozwiązanie dla:
Agrowłóknina to tkanina z włókien polipropylenowych. Tak, jak agrotkanina występuje w różnych kolorach. Jednak od maty szkółkarskiej odróżnia ją to, że nie jest tak mocna i wytrzymała. Sprawdzi się do okrywania roślin w zimie. To właśnie z agrowłókniny wykonuje się zimowe kaptury ochronne, które zakłada się na krzewy i drzewa (niektóre bowiem źle znoszą mrozy i silny, siekący wiatr).
Agrowłóknina będzie lepsza na skarpy – pod korę lub grys. Ozdobne kamienie mogłyby osuwać się ze śliskiej agrotkaniny.
Natomiast jeśli chodzi o ściółkowanie agrotkanina nie ma sobie równych.
Dzięki niej chwasty to już nie problem, gleba jest nawodniona, a roślinność ma idealne warunki do wzrostu.
Jak widzisz, agrotkanina to prawdziwy mocarz w Twoim ogrodzie. Jednak produkt produktowi nierówny. Wybierz matę szkółkarską od renomowanego, polskiego producenta. Wesprzesz rodzime firmy i zyskasz mocną, trwałą i solidną tkaninę ogrodową.