ul. Męczenników 28, 42-625 Celiny
tel. 501-480-699
biuro@ogrodzeniawiklinowe.pl


Zamówienie telefoniczne
+48 501 480 699
14 dni na zwrot
Wysoka jakość
Polski Produkt
Wysyłka 24h
Bezpieczna przesyłka

Zamówienie telefoniczne
+48 501 480 699
14 dni na zwrot      Wysoka jakość
Polski Produkt       Wysyłka 24h

Urządzanie ogrodu: poradnik krok po kroku

Utrzymanie ogrodu wymaga nie tylko ogromnego nakładu pracy i cierpliwości, ale także dobrego pomysłu. Żeby przydomowy ogródek zachwycał swoim wyglądem i zachęcał do spędzania w nim wolnego czasu, nie wystarczy mu posadzenie kilku pięknych roślin – przestrzeń należy jeszcze we właściwy sposób zaaranżować. W tym celu stosuje się rozmaite rozwiązania, dzięki którym uprawa roślin staje się o wiele łatwiejsza, a urządzenie przestrzeni nie wymaga zatrudniania architekta, wynika bowiem w sposób dość oczywisty ze specyficznych metod dbania o ogród, takich jak stosowanie ściółkowania czy wykorzystanie obrzeży trawnikowych oraz niektórych elementów dekoracyjnych.

Najważniejsze są rośliny

Aranżację przestrzeni ogrodowej warto rozpocząć od wyznaczenia powierzchni dla rabat ozdobnych – pomocne w tym przypadku będą obrzeża ogrodowe. Zanim jednak obsadzimy wyznaczony pas ziemi ulubionymi roślinami, warto zaopatrzyć się w maty ściółkujące, którymi powinno wykładać się grządki w celu uzyskania jak najlepszych warunków dla wzrostu krzewów i kwiatów. Każda mata ściółkująca chroni ziemię przed nadmierną utratą wilgoci, a także zabezpiecza przed wahaniem temperatury, ale – przede wszystkim – blokuje możliwość rozwoju szkodliwym chwastom. Kiedy rabaty są już gotowe, kolejnym krokiem jest obsadzenie trawnika. Warto przy tym wykorzystać obrzeża trawnikowe, dzięki którym możliwe jest uzyskanie dowolnego kształtu murawy – równiutkie oddzielenie jej od ścieżek, chodników czy niektórych elementów ozdobnych wywiera naprawdę imponujące wrażenie na tym, który ma przyjemność spędzać czas w tak zadbanym ogrodzie.

Istota dekoru, czyli jak wykończyć ogród

kwiatJakkolwiek to roślinność stanowi główne źródło czerpania przyjemności ze spędzania wolnego czasu w ogrodzie, dobrze jest również wyposażyć go w różnego rodzaju elementy dekoracyjne, dzięki którym doznania estetyczne będą jeszcze bardziej pogłębione. Płoty wiklinowe stanowią doskonałe wypełnienie każdego ogrodowego zacisza – wykonane z młodych pędów wielu gatunków wierzb świetnie prezentują się na tle zieleni. Ale to nie jedyne ich przeznaczenie. Płot wiklinowy tworzy ponadto idealną barierę dla wiatru, a także zapewnia większą prywatność, chroniąc przestrzeń ogrodu przed wzrokiem przypadkowych przechodniów. Tego typu płoty charakteryzują się dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu przez długie lata zachowują świeży wygląd, ciesząc oko właściciela. Rzecz jasna, wymagają regularnego przeprowadzania zabiegów impregnacyjnych, które to jednak okazują się najczęściej czystą przyjemnością – dla prawdziwego ogrodnika nie ma bowiem nic przyjemniejszego niż możliwość wykonywania weekendowych prac w ogródku.

Nie tylko ogród

Swego rodzaju przedsionkiem każdego przydomowego ogrodu jest taras, który dobrze jest urządzić w taki sposób, żeby korespondował jakoś z wykończeniem całego obejścia. Świetnie sprawdzą się w tym wypadku maty wiklinowe, dzięki którym samo już spędzanie czasu na tarasie może dać namiastkę przebywania w ogrodzie, na przykład w deszczowe dni, kiedy wychodzenie z domu jest uniemożliwione. Każda mata wiklinowa świetnie wkomponuje się jako tło dla roślin doniczkowych. Skutecznie ochroni też przed promieniami słonecznymi – to dobra wiadomość dla rodziców, których dzieci będą mogły bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu, bawiąc się na tarasie. Maty wiklinowe producent wykonuje w wielu różnych wielkościach, dzięki czemu istnieje możliwość dopasowania ich do każdego tarasu czy nawet balkonów w blokach, które stanowią dla ich mieszkańców miejsce odpoczynku i chwilowego wytchnienia od codziennych obowiązków. Tego rodzaju maty znajdują więc bardzo szerokie zastosowanie – nie tylko w ogrodnictwie.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych