ul. Męczenników 28, 42-625 Celiny
tel. 501-480-699
biuro@ogrodzeniawiklinowe.pl


Zamówienie telefoniczne
+48 501 480 699
14 dni na zwrot
Wysoka jakość
Polski Produkt
Wysyłka 24h
Bezpieczna przesyłka

Zamówienie telefoniczne
+48 501 480 699
14 dni na zwrot      Wysoka jakość
Polski Produkt       Wysyłka 24h

Praktyczne wykończenie ogrodu

Zadbany ogród to jeden z ważniejszych elementów obejścia wokół domu, który tak na dobrą sprawę może decydować o charakterze całości, ciesząc oczy gospodarza oraz przypadkowych przechodniów. Sposobów na uatrakcyjnienie przydomowej przestrzeni jest bardzo wiele, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór elementów dekoracyjnych, współczesne zdobnictwo ogrodowe ma bowiem do zaoferowania szeroką gamę ozdób – od marmurowych rzeźb i donic, przez wykonane z drewna altany, ławki i parkany, na wymyślnych fontannach i oświetleniu solarnym kończąc. Jakkolwiek stanowić one mogą efektowny sposób wykończenia ogrodu, to jednak jego prawdziwe piękno ukryte jest w roślinności. Naturalnie, elementy dekoracyjne mogą służyć wykończeniu, jednak zadbanie o dobrą kondycję roślin powinno stanowić sprawę priorytetową – swoim roślinom można pomóc na kilka sposobów.

Ściółkowanie gleby sposobem na piękny ogród

ogródNiezależnie od wielkości ogrodu dobrym pomysłem będzie zawsze zaaranżowanie małej rabaty, w której można posadzić zarówno kwiaty, jak i niewielkie krzewy ogrodowe. Ponieważ o rośliny należy zadbać jeszcze przed ich posadzeniem, trzeba pamiętać o odpowiednim ściółkowaniu gleby za pomocą agrotkaniny lub też jej polipropylenowego odpowiednika, agrowłókniny, na temat stosowania których pisaliśmy w poprzednim artykule. Zastosowanie tego materiału nie tylko zapobiega parowaniu gleby, ale także zapewnia jej odpowiednią temperaturę, zabezpieczając rośliny przed przymrozkami oraz całkowicie blokuje dostęp do światła słonecznego chwastom, zapewniając przy tym idealne warunki wzrostu wszystkim drzewom, kwiatom i krzewom, którymi tak troskliwie opiekuje się każdy ogrodnik. Chociaż każda agrotkanina skutecznie stymuluje je do wzrostu i stanowi niezbędny element wspomagający ich rozwój, dobrze jest pokryć ją grysem lub korą ogrodową w celu zapewnienia bardziej estetycznego wyglądu, choć nie tylko…

Kora ogrodowa, czyli estetyczny nawóz

O ile grys spełnia przede wszystkim walor estetyczny, o tyle kora ogrodowa, choć jako element dekoracyjny prezentuje się równie dobrze, to znajduje ponadto bardzo praktyczne zastosowanie. Wykorzystuje się ją także do nawożenia gleby – ponieważ agrowłóknina doskonale przepuszcza wodę oraz powietrze, a co za tym idzie, również związki mineralne zawarte w drewnie, wyłożenie jej korą zdecydowanie poprawi jakość gruntu, jaki pokrywa. Wykorzystywana do ściółkowania kora bogata jest w pierwiastki, takie jak fosfor, potas czy magnez, które uzupełniają glebę w wartości odżywcze, dzięki czemu poprawia się nie tylko jej struktura, ale także kondycja rosnących na niej roślin. Pamiętać przy tym jednak należy, żeby zadbać o uzupełnienie nawozów związkami azotu, których dekoracyjna ściółka pozbawia ziemię w procesie rozkładu. W ogrodnictwie stosuje się zazwyczaj korę sosnową, która doskonale nadaje się do ściółkowania drzew i krzewów oraz niektórych kwiatów – jej ciemna barwa mocno kontrastuje z żywą zielenią roślin, dlatego z pewnością pozytywnie wpłynie na barwną estetykę ogrodu.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych