ul. Kamienna 21, 42-512, Psary
tel. 501-480-699
biuro@ogrodzeniawiklinowe.pl


Zamówienie telefoniczne
+48 501 480 699
14 dni na zwrot
Wysoka jakość
Polski Produkt
Wysyłka 24h
Bezpieczna przesyłka

Zamówienie telefoniczne
+48 501 480 699
14 dni na zwrot      Wysoka jakość
Polski Produkt       Wysyłka 24h

Nieoczywiste zastosowanie wikliny

W większości przypadków wiklina kojarzy się z koszykami o charakterystycznym, rustykalnym wyglądzie. Na samym początku warto przyjrzeć się nieco samemu materiałowi i zastanowić się, co powoduje, że wygląda on tak nietuzinkowo. Tworzywo to wykonuje się z młodych pędów kilku różnych gatunków wierzb. Obrabia się je, a następnie łączy ze sobą, aby otrzymać względnie trwałą konstrukcję. Istnieje wiele różnych aspektów ludzkiej działalności, w których wykorzystuje się wiklinę, jest nawet cały dział rękodzielnictwa nazywany wikliniarstwem. Jednym z interesujących sposobów wykorzystywania tego materiału są także płoty i maty wiklinowe. Bardzo często można je zauważyć np. na balkonach oraz tarasach (maty) czy jako ekonomiczny i estetyczny sposób odgrodzenia swojego ogrodu od posesji sąsiada (płoty). Specyficzny wygląd wikliny świetnie komponuje się z otwartą przestrzenią – doskonale widać to, gdy spojrzy się na najpopularniejsze propozycje mebli ogrodowych, które w większości przypadków mają mnóstwo wiklinowych elementów.

Maty wiklinowe na balkon, taras i nie tylko

podwója obudowaWiklina łączy w sobie wyjątkową trwałość i niesztampową elegancję. Wykorzystanie jej na swoim balkonie gwarantuje podniesienie jego estetyki i z pewnością zostanie docenione przez wszystkich domowników chcących spędzić trochę wolnego czasu na powietrzu. Rozwiązanie to fantastycznie łączy się np. ze sztuczną trawą i może stworzyć namiastkę ogrodu ludziom mieszkającym w blokach czy wieżowcach. Maty wiklinowe producent przygotowuje też w taki sposób, aby zamienić balkon w przestrzeń całkowicie bezpieczną dla dzieci, które przecież nieraz lubią spędzać letnie popołudnia właśnie tam. Mata skutecznie blokuje wszystkie wolne przestrzenie w balkonowej balustradzie, zatem nie trzeba się martwić o zdrowie swoich pociech. Jest to też doskonała propozycja dla osób mieszkających na parterze, które nie czują się komfortowo z tym, że sąsiedzi czy przechodnie mogą dostrzec wnętrze mieszkania lub suszące się na balkonie pranie. Jak natomiast wygląda kwestia montażu? Trzeba powiedzieć jasno, że mata wiklinowa jest niezwykle prostym akcesorium do zamontowania. Jeżeli zna się wymiary swojej balustrady, to bez żadnego kłopotu można zamówić odpowiednią matę i przyczepić ją w dosłownie kilka minut. Nie wiąże się to z żadnymi wysokimi kosztami, wręcz przeciwnie, mowa tu o rozwiązaniu niezwykle ekonomicznym, a kiedy spojrzy się na stosunek ceny do jakości, to doskonale widać, że jest to niezwykle opłacalny zakup. Świetnie sprawdzi się zarówno w przestrzeni balkonowej, jak i na tarasie czy w ogrodzie, gdzie wkomponuje się w ogólny nastrój otoczenia.

Trwałość i elegancja w ogrodzie – płoty wiklinowe

wiklinowa skrzynia na roślinyJakkolwiek trudno nie docenić korzyści płynących z kupna mat, to niestety nie będą one w stanie sprawdzić się w każdej sytuacji w ogrodzie. W wielu przypadkach istnieje konieczność postawienia solidniejszej konstrukcji mającej na celu odgrodzenie swojego terenu od własności sąsiadów. Do tego jednak również można wykorzystać wyrób z pędów wierzb – płot wiklinowy to fantastyczny sposób na skuteczne odseparowanie się od swoich sąsiadów, przy tym zachowuje swoją niepowtarzalną estetykę. Taka konstrukcja prezentuje się w zadbanym ogrodzie dużo lepiej niż proste, drewniane płoty czy ścianki z pustaków. Tym samym, można zagwarantować sobie pełnię prywatności – podobnie jak maty, płoty wiklinowe doskonale osłaniają przestrzeń przed spojrzeniami niepożądanych osób. Konstrukcja taka jednak musi być wytrzymała, lecz czy wiklina jest materiałem dającym gwarancję trwałości? W tym przypadku można ze spokojem zażegnać wszystkie obawy, jako że rozwiązanie to świetnie sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. Nie straszne są mu silne wiatry i obfite opady. Co kilka lat warto naturalnie dbać o tego typu płot, impregnować go odpowiednio i poddawać konserwacji. Wówczas z pewnością będzie w stanie posłużyć przez wiele lat i nic nie straci na swoich właściwościach – zarówno w kwestii estetyki, jak i funkcjonalności. Powyższe przykłady udowadniają, że wiklina jest doskonałą propozycją przy aranżowaniu przestrzeni balkonowej i ogrodowej. Do tego powszechnie kojarzonego z rękodziełem materiału przekonuje się coraz więcej klientów, gdyż opłacalność takiego zakupu jest naprawdę rzadko spotykana.

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych