Pergole wiklinowe

Wyświetlanie jednego wyniku

Ten wyjątkowy element architektury ogrodowej w znaczący sposób wpływa na ostateczny charakter i estetykę przestrzeni przed naszym domem. Pergole wiklinowe, które Państwu proponujemy, są artykułami, które nie tylko wizualnie urozmaicą przestrzeń, ale również zaskoczą swoimi możliwościami. Pozwolą na wprowadzenie wielu ciekawych gatunków roślin, wyeksponowanie ich w atrakcyjny i nieszablonowy sposób. W naszej ofercie znajdą Państwo konstrukcje dostępne w różnych rozmiarach – pozwoli to na odnalezienie rozwiązania zarówno dla małego, jak i większego ogrodu. Zaletą prezentowanych rozwiązań jest nie tylko ich atrakcyjny i przyciągający uwagę wygląd, ale również łatwość montażu. Wystarczy je jedynie ustawić w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu. Kup już teraz pergole ogrodowe.


Pergole wiklinowe - Dowiedz się więcej

Pergole wiklinowe

 

Pergole wiklinowe stanowią niebanalną ozdobę ogrodu. Możliwości prezentowanych przez nas produktów mogą Państwa zaskoczyć. Pergole wiklinowe dostępne w naszej ofercie pomogą wprowadzić do przestrzeni wokół budynku wiele ciekawych gatunków roślin i kwiatów. Prezentujemy altanki, które pokochają nie tylko miłośnicy ogrodnictwa, ale także fani wypoczynku na świeżym powietrzu. Nasze pergole wiklinowe wzbogacą krajobraz i poprawią jego estetykę. Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami naszych produktów. 

 

Historia pergoli

 

Pergola jest budowlą ogrodową w postaci zacienionej alei. Może także stanowić element małej architektury. Zazwyczaj składa się z dwóch rzędów podpór i ułożonej na nich lekkiej kratownicy. Bardzo często pergola to po prostu układ belek podtrzymujących rośliny, przeważnie te pnące. 

Pergole były stosowane jeszcze w czasach średniowiecza. Wraz z rozwojem architektury ogrodowej zmieniały się materiały, z których były stawiane. Tak więc przeszły długą drogę – od lekkich, drewnianych konstrukcji po masywne kolumny z marmuru. Dzisiaj bardzo znana jest żelbetonowa pergola we Wrocławiu i w parku Szczytnickim. 

Pergole zaczęto stawiać w architekturze modernistycznej w Europie i Stanach Zjednoczonych, natomiast wiele zmieniło się po II wojnie światowej. Wtedy aleja ogrodowa była wykorzystywana w hotelach i budynkach mieszkalnych. W okresie międzywojennym instalowano pergole na cienkich metalowych wspornikach. Natomiast same konstrukcje były żelbetonowe. 

Pergole wiklinowe jako element natury w ogrodzie

 

Nie ma nic piękniejszego niż bujny ogród pełen pachnących roślin i kwiatów. Nasze pergole wiklinowe sprawią, że zyska on naturalny wygląd. Wspomniane produkty są otrzymywane z gałęzi wierzbowych, a konkretnie z wierzby purpurowej. Umożliwiają rozwój roślinom i kwiatom, zwłaszcza tym pnącym. Obiekty wiklinowe można zastosować także w ogrodach terapeutycznych, gdyż jak wiadomo, kontakt z przyrodą ma kolosalny wpływ na zdrowie człowieka. Nasze pergole wiklinowe dostarczają doświadczeń zmysłowych – wsparte na nich kolorowe, pnące kwiaty są dekoracyjne i miłe dla oka. 

 

Jakie funkcje mogą pełnić nasze pergole wiklinowe(kratki ogrodowe)?

 

Nasze pergole wiklinowe mogą tworzyć zacienione korytarze lub małe altany. Filary podpierające dobrze jest pokryć warstwą chroniącą przed deszczem i śniegiem. Prezentowane przez nas produkty są wolnostojące, zabezpieczają przed palącym słońcem i stanowią doskonałe miejsce do wypoczynku. Pergole to także sposób na rośliny pnące. Dzięki naszym wiklinowym konstrukcjom będą miały doskonałe miejsce do rozwoju. 

 

Pergola wiklinowa w aranżacji ogrodu

 

Pergola może osłaniać miejsce na grilla, odgradzać plac zabaw dla dzieci lub wyznaczać teren, który ma być wyjątkowo zaciszny. Wyżej opisane wiklinowe elementy architektury ogrodowej mogą stanowić centralny punkt ogrodu, czyli miejsce spotkań ze znajomymi i przyjaciółmi. Pnące kwiaty warto zasadzić w ziemi lub w donicach przy opisanych altankach. Przy naszych pergolach wiklinowych można umieścić meble ogrodowe, ławki albo inne elementy małej architektury. Szczególnie elegancko będą wyglądały lampki zamontowane na pergolach. Dzięki nim ogród w nocy będzie pięknie oświetlony. 

Oferowane przez nas kratki ogrodowe świetnie sprawdzą się w ogrodach minimalistycznych i rustykalnych.

Prezentowane produkty nadadzą się do małego, jak i dużego ogrodu. W naszej ofercie znajdą państwo konstrukcje o różnych rozmiarach. Zapewniamy, że pergole wiklinowe są łatwe w montażu, ponieważ wystarczy je tylko ustawić w wybranym przez siebie miejscu w ogrodzie. Są one także bardzo odporne, ponieważ sama wiklina jest surowcem trwałym, który kupuje się na długie lata. Czy pergola jest wysyłana w postaci skręconej?

Nie. Pergola wysyłana jest na palecie w postaci elementów do samodzielnego skręcenia wraz z instrukcją obsługi i potrzebnymi wkrętami. Trzeba dodać, że skręcenie takiej pergoli jest prostą i łatwą czynnością.


Czy można zamówić pergolę w innym kolorze?

Nie. Pergolę oferujemy tylko w kolorze brązowym.