Agrotkanina Czarna

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Agrotkanina czarna

Agrotkanina jest bardzo przydatna w rolnictwie i ogrodnictwie. Zadowoli nie tylko amatorów, ale także profesjonalistów, którzy uprawiają plantacje, rabaty i warzywniki. Agrotkanina jest nazywana matą ściółkującą lub matą szkółkarską.  Jej czarna odmiana jest często wykorzystywana w ogrodzie. Nie odróżnia się zbytnio od podłoża, ale jej zastosowanie daje widoczne efekty.  Do czego jeszcze możesz jej użyć?

Agrotkanina czarna – tkanina o wielu zastosowaniach

Agrotkanina czarna to, jak już wiesz,  mata szkółkarska. Jest ona produkowana z tworzywa polipropylenowego. Właśnie to czyni ją odporną i wytrzymałą na czynniki zewnętrzne.  Właściwości te agrotkanina czarna zawdzięcza stabilizatorowi UV.  Agrotkanina – mata występuje u nas w różnych kolorach i gramaturach (popularna jest agrotkanina 100 g), po to, abyś mógł lepiej dopasować ją do potrzeb swojego ogrodu.

Agrotkanina czarna doskonale sprawdzi się do ściółkowania różnego rodzaju roślin – drzew, krzewów i warzyw. Jest świetnym rozwiązaniem także w przypadku roślin ozdobnych. Agrotkanina czarna jest wykorzystywana do ochrony roślinności przed chwastami.

Agrotkanina czarna to konieczność w ogrodzie

Wielu początkujących ogrodników, ale także profesjonalistów nie wyobraża sobie już prac w ogrodzie bez użycia agrotkaniny.  Dlaczego? Ponieważ liczne badania potwierdziły, że, nawet jeśli panuje susza, wilgotność pod agrotkaniną jest optymalna.  Co to oznacza dla roślinności? Przede wszystkim gleba pod agrotkaniną zawsze pozostaje solidnie nawodniona, co zapewnia dobre warunki do rozwoju warzyw, krzewów i drzewek.  To jednak nie wszystko. Specjalna budowa agrotkaniny sprawia, że woda opadowa jest magazynowana w ziemi.  Nie ma też obawy, że wilgoci będzie za dużo. Jej nadmiar może spokojnie odparować.  Dzięki zastosowaniu agrotkaniny złagodzisz wahania temperatur, co ma kolosalne znaczenie dla wegetacji roślinności.

Agrotkanina czarna sprawdzi się doskonale do eliminacji chwastów.  Zainteresuj się tą tkaniną, jeśli masz dość żmudnego plewienia i wyrywania niechcianych gości.

Jak więc widzisz, agrotkanina czarna jest doskonała do ściółkowania i  usuwania chwastów.  To jednak nie wszystko. Agrotkanina czarna, dzięki temu, że do jej produkcji wykorzystuje się najnowsze technologicznie surowce,  z biegiem czasu nie traci swoich właściwości.  Jest więc odporna na gnicie, trwała i wytrzymała.  Dostępne w naszym sklepie rozmiary, gramatury i kolory pozwolą Ci jeszcze lepiej zaplanować i zaaranżować swój ogród.

Co zyskasz, decydując się na wybór agrotkaniny?

Agrotkanina czarna w Twoim ogrodzie sprawi, że nie będziesz już musiał inwestować w siatkę na krety.  Zapewnia nie tylko ochronę przed chwastami, ale także przed szkodnikami.  Agrotkanina, o czym już wspominaliśmy, ma stabilizator UV, co powoduje, że jest materiałem wytrzymałym, który posłuży Ci na długie lata.  Wydatkujesz się więc raz i masz spokój na kilka sezonów.

Agrotkanina czarna pomaga  utrzymać odpowiednią wilgotność gleby. Przyspiesza to okres wegetacji roślin. Agrotkanina pozwala skutecznie kontrolować gospodarkę wodną w ziemi, przepuszcza również substancje mineralne niezbędne do  wzrostu roślin.

Mata szkółkarska jest zatem niezbędna do ściółkowania i do usuwania chwastów.  Jej trwałość czyni ją idealnym materiałem pod kamienie. Nawet te o ostrych krawędziach na przykład takich jak gres. Jeśli wybierzesz agrotkaninę o większej gramaturze, dodatkowo zminimalizujesz ryzyko przecięcia materiału.

Agrotkanina czy agrowłóknina – co będzie lepsze?

Ogrodnicy najczęściej używają agrowłókniny do okrywania roślin.  Podobnie, jak w  przypadku agrotkaniny możesz wybrać jej szerokość, kolor i gramaturę. Jednak na agrotkaninę powinieneś postawić wtedy, kiedy zależy Ci na długoletnim efekcie.  Mata ta jest grubsza i mocniejsza.  Za to agrowłókniną okryjesz wczesne plony.

Agrotkanina czarna sprawdzi się na plantacjach, warzywnikach oraz położona pod krzewy i krzewinki. Dobrze dobrana mata szkółkarska zapewni odpowiednie warunki do rozwoju roślin. 

Kiedy zdecydujesz się na naszą agrotkaninę, dostaniesz solidny materiał polskiej produkcji. 

W naszym sklepie znajdziesz także akcesoria niezbędne do przymocowania agrotkaniny. Nie zwlekaj – pomóż swoim roślinom dobrze się rozwijać!