Oferujemy darmową wysyłkę za zamówienie od 100 zł i odbiór osobisty rabat – 5 %.

ul. Męczenników 28, 42-625 Celiny
tel. 501-480-699
biuro@ogrodzeniawiklinowe.pl


Zamówienie telefoniczne
+48 501 480 699
14 dni na zwrot
Wysoka jakość
Polski Produkt
Wysyłka 24h
Bezpieczna przesyłka

Zamówienie telefoniczne
+48 501 480 699
14 dni na zwrot      Wysoka jakość
Polski Produkt       Wysyłka 24h

Agrotkanina pod warzywa – sposób na udane uprawy

Agrotkanina to materiał, który przyda się w każdym ogrodzie. Kiedyś stosowali ją tylko profesjonaliści, teraz wykorzystasz ją nawet w przydomowym ogródku. Warzywnik jest powodem do dumy, nie ma bowiem nic bardziej pysznego niż potrawy przyrządzone z własnych marchewek pietruszek i sałat. Nowalijki wiosną są za drogie? Nie te z Twojego ogródka. Dzięki agrotkaninie zapobiegniesz rozwojowi chwastów i stworzysz dobre warunki do wzrostu warzyw. Tylko pomyśl o uprawach! Te będą godne wytrawnego ogrodnika!

 

Jeśli chcesz kupić agrotkaninę – kliknij w link, aby przejść do naszego sklepu internetowego – agrotkanina sklep

 

Zastosowanie agrotkaniny na rabatach warzywnych

Ogród nie jest miejscem, gdzie rosną jedynie kwiaty i krzewy. Owszem, to zakątek relaksu, ale postaw także na uprawy. W ich pielęgnacji niezbędna jest agrotkanina. 

Zastosowanie agrotkaniny jest szerokie. Bywa ona nazywana matą ściółkującą, matą szkółkarską lub tkaniną przeciw chwastom. Agrotkanina składa się z włókien polipropylenowych, dzięki czemu stanowi warstwę ochronną dla roślin. Nawet jeśli wcześnie posiejesz nasionka, masz gwarancję, że dzięki agrotkaninie nie zmarzną. Ten materiał ma jednak o wiele więcej zalet.

Agrotkanina – trwała i wytrzymała

Mata ściółkująca jest trwała i wytrzymała. Plecione nitki polipropylenowe są bardzo mocne i odporne, przez co agrotkaninę kupujesz raz na wiele sezonów. Jeśli niczym jej nie przykryjesz, wytrzyma 4-5 sezonów, natomiast obsypana ściółką – o wiele dłużej.

Agrotkanina jest obojętna dla gleby, nie zmienia jej odczynu pH, jest także odporna na działanie mikroorganizmów, więc nie gnije i nie pleśnieje. Dzięki agrotkaninie nie musisz używać szkodliwych dla środowiska herbicydów, ponieważ materiał zapobiega powstawaniu chwastów. Ten ekologiczny aspekt ma duże znaczenie – ochrona naszej planety przed zbędną chemią jest czymś, na czym wszystkim nam zależy.

Agrotkanina jako pogromca niechcianych roślin

Jeśli rozłożysz agrotkaninę na powierzchni gleby, zapobiegniesz rozwojowi chwastów. Niechciane rośliny to zmora wielu właścicieli warzywników. Każdemu zależy przecież na tym, aby jego uprawy były zdrowe, szybko rosły i przynosiły obfite plony.

Agrotkanina – sprzymierzeniec gleby

Czarna agrotkanina (taka najlepiej przyciąga promienie słoneczne) to sprzymierzeniec gleby. Nie tylko ogranicza chwasty, ale i zapewnia odpowiednie warunki do wzrostu warzywom. Rośliny pod nią rosną zdecydowanie szybciej. Wszystko przez to, że dzięki agrotkaninie gleba ma odpowiednią wilgotność (wolniejsze odparowywanie wody). Pod matą szkółkarską jest także wyższa temperatura, co korzystnie wpływa na uprawy. System korzeniowy roślin jest lepiej odżywiony, a co za tym idzie – otrzymują one więcej drogocennych składników.

Nawożenie warzywnika z agrotkaniną

Tkanina polipropylenowa przyspiesza wzrost zdrowych warzyw. To jednak nie wszystko. Przez matę przenika woda i powietrze, ale także nawozy. Ziemia pod agrotkaniną nie może być jednak wilgotna. Lepiej rozłożyć ją na suchym gruncie (lub zadbać o jej odpowiedni drenaż).

Jak rozłożyć agrotkaninę pod warzywnik?

Zanim zaczniesz uprawiać warzywnik, musisz przygotować glebę. Zacznij od przekopania ziemi. Następnie usuń kamienie, patyki i chwasty. W razie potrzeby zmieszaj glebę z podłożem ogrodowym przeznaczonym pod uprawę danego warzywa.

Kolejny etap to wyrównanie i wygładzenie podłoża. Agrotkaninę rozłóż na całej powierzchni (kilka pasów może zachodzić na siebie brzegami). Metalowe kołki lub szpikulce pomogą Ci przymocować materiał do ziemi.

Pozostaje Ci tylko wyciąć otwory w tkaninie i rozlokować rośliny tak, jak tego wymaga dana uprawa. Matę możesz przykryć korą czy żwirkiem lub po prostu zostawić ją odsłoniętą, aby promienie słońca lepiej docierały do ziemi.

Warzywnik jak malowany, czyli co posadzić w ogrodzie?

Wiesz już jak rozprawić się z chwastami i jak rozłożyć tkaninę ściółkującą. Co jednak posadzić, aby podnieść walory ogrodu? Wszystko zależy od tego, czy masz ochotę poświęcić wiele czasu uprawom. Jeśli nie – mamy dla Ciebie dobre rozwiązanie. Warzywami, które wszyscy lubimy, są łatwe w sadzeniu:

  • rzodkiewki,
  • sałata,
  • fasolka szparagowa,
  • cukinia,
  • koperek.

 

W dobie, kiedy ceny warzyw i owoców są wręcz horrendalne, warto zainwestować we własne uprawy. Ogród coraz częściej staje się miejscem, gdzie nie tylko odpoczywasz, ale i inwestujesz w swoje zdrowie. Bo niepryskane warzywa to prawdziwy skarb. Wie to każdy, kto kiedykolwiek ich próbował.

 

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych