Oferujemy darmową wysyłkę za zamówienie od 100 zł i odbiór osobisty rabat – 5 %.

ul. Męczenników 28, 42-625 Celiny
tel. 501-480-699
biuro@ogrodzeniawiklinowe.pl


Zamówienie telefoniczne
+48 501 480 699
14 dni na zwrot
Wysoka jakość
Polski Produkt
Wysyłka 24h
Bezpieczna przesyłka

Zamówienie telefoniczne
+48 501 480 699
14 dni na zwrot      Wysoka jakość
Polski Produkt       Wysyłka 24h

Agrotkanina na chwasty – Sklep i Porady

Na plantacjach i w ogrodach. W sadach i na rabatach. Wszędzie tam sprawdzi się agrotkanina, czyli mata ściółkująca. Zastosujesz ją podczas uprawy truskawek, ogórków, krzewów czy krzewinek. Znacząco poprawi jakość gleby i tym samym polepszy warunki do rozwoju roślin. Agrotkanina to prawdziwy mocarz wśród akcesoriów ogrodowych.

Agrotkanina -mata ściółkująca o nietypowych właściwościach

Jeśli uprawiasz ogród, nie obejdziesz się bez agrotkaniny. Materiał ten jest wykonany z nici polipropylenowych o oryginalnym splocie. Owe nici są bardzo mocne i trwałe, dzięki czemu mata posłuży Ci wiele lat. Nawet jeśli jej nie przykryjesz, agrotkanina przetrwa 4-5 sezonów. Pamiętaj, że gramatura naszej maty ma 100g, jest więc dostatecznie gruba, aby produkt się nie zniszczył – nie zaczął strzępić i pruć. Najbardziej popularna jest agrotkanina czarna, choć na rynku dostępna jest także brązowa i zielona. Czarna mata ściółkująca doskonale współgra z kolorytem podłoża, stanowiąc idealne tło dla roślin i kwiatów. Co jeszcze wyróżnia matę ściółkującą?:

 • wytrzymuje ciężar kamieni, grysu lub dopiero co wschodzących roślin,
 • przepuszcza w głąb gleby wodę i sole mineralne,
 • ułatwia rozplanowanie sadzonek (dzięki liniom na powierzchni maty)
 • jest obojętna dla chemicznie dla gleby – nie zaburza jej pH,
 • jest odporna na gnicie i na promieniowanie UV.

 

Agrotkanina nie tylko na chwasty

Chwasty to zmora wielu ogrodników. Dzięki zastosowaniu agrotkaniny wreszcie przestaniesz się głowić nad tym, jak pozbyć się niechcianych roślin, ponieważ mata ściółkująca zapobiega ich rozwojowi. Oszczędzisz sobie wysiłku i czasu na ręcznie wyrywanie chwastów. Nie wydasz też pieniędzy na środki odchwaszczające, a to, co zostanie w Twoim portfelu przeznaczysz na nowe sadzonki czy ozdoby do ogrodu.

Agrotkanina nie tylko ogranicza wzrost chwastów. Jej zastosowanie w ogrodnictwie i rolnictwie jest o wiele szersze. Przede wszystkim mata ściółkująca dzięki swojemu oryginalnemu splotowi nici przepuszcza składniki mineralne w głąb gleby. Chroni ją także przed wypłukiwaniem substancji korzystnych do wzrostu roślinności. Mata zatrzymuje wodę w ziemi i nie dopuszcza do jej nadmiernego odparowywania – przydaje się to zwłaszcza wiosną i latem, kiedy jest sucho i gorąco.

Jak agrotkanina wpływa na roślinność w ogrodzie?

Dzięki agrotkaninie gleba staje się pulchna i bogata w minerały, a to korzystnie wpływa na wzrost roślin. Ziemia pod matą szkółkarską ma odpowiednią wilgotność, więc nie musisz jej stale nawadniać. Podczas chłodniejszych sezonów zapewnia optymalną temperaturę gleby – kwiatom i krzewom nie grozi zatem przemarznięcie.

Nie musisz martwić się o to, że nawozy nie dotrą do ziemi. Agrotkanina przepuszcza nie tylko te w formie płynnej, ale także i sypkiej.

Kto powinien zdecydować się na agrotkaninę?

Z zalet agrotkaniny mogą skorzystać wszyscy ci, którzy liczą na udane uprawy. Jest to więc dobre rozwiązanie dla:

 

 • rolników i sadowników,
 • właścicieli plantacji i upraw,
 • opiekunów szkółek leśnych,
 • opiekunów ogrodów botanicznych i dendrologicznych,
 • wykonawców projektów skarp, ścieżek i innych elementów składających się na ogrodowy krajobraz,
 • właścicieli prywatnych działek i ogródków.

 

Agrotkanina czy agrowłóknina – co lepiej sprawdzi się w ogrodzie?

Agrowłóknina to tkanina z włókien polipropylenowych. Tak, jak agrotkanina występuje w różnych kolorach. Jednak od maty szkółkarskiej odróżnia ją to, że nie jest tak mocna i wytrzymała. Sprawdzi się do okrywania roślin w zimie. To właśnie z agrowłókniny wykonuje się zimowe kaptury ochronne, które zakłada się na krzewy i drzewa (niektóre bowiem źle znoszą mrozy i silny, siekący wiatr).

Agrowłóknina będzie lepsza na skarpy – pod korę lub grys. Ozdobne kamienie mogłyby osuwać się ze śliskiej agrotkaniny.

Natomiast jeśli chodzi o ściółkowanie agrotkanina nie ma sobie równych. 

Dzięki niej chwasty to już nie problem, gleba jest nawodniona, a roślinność ma idealne warunki do wzrostu.

Jak widzisz, agrotkanina to prawdziwy mocarz w Twoim ogrodzie. Jednak produkt produktowi nierówny. Wybierz matę szkółkarską od renomowanego, polskiego producenta. Wesprzesz rodzime firmy i zyskasz mocną, trwałą i solidną tkaninę ogrodową. 

 

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych