Oferujemy darmową wysyłkę za zamówienie od 100 zł i odbiór osobisty rabat – 5 %.

ul. Męczenników 28, 42-625 Celiny
tel. 501-480-699
biuro@ogrodzeniawiklinowe.pl


Zamówienie telefoniczne
+48 501 480 699
14 dni na zwrot
Wysoka jakość
Polski Produkt
Wysyłka 24h
Bezpieczna przesyłka

Zamówienie telefoniczne
+48 501 480 699
14 dni na zwrot      Wysoka jakość
Polski Produkt       Wysyłka 24h

Agrotkanina 70g, 90g czy 100g? – Sklep i porady

Agrotkanina 100g? Mocniejszej maty szkółkarskiej nie znajdziesz! 

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym ogrodnikiem, czy profesjonalistą, na pewno chcesz, aby Twoje plony szybko i zdrowo rosły. Dzięki agrotkaninie poprawisz właściwości gleby i sprawisz, że roślinność będzie miała pod dostatkiem substancji odżywczych.

U nas w ofercie znajdziesz agrotkaninę o gramaturze 100g – trwałą, mocną i przydatną. Zastosujesz ją w ogrodnictwie i rolnictwie.

Czym jest agrotkanina?

Agrotkanina nazywana jest matą ściółkującą lub matą szkółkarską. Materiał ten jest wykonany z nici polipropylenowych o nietuzinkowym splocie. Jego cechami charakterystycznymi są trwałość i wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. To sprawia, że agrotkanina doskonale nadaje się do ściółkowania oraz jest pomocna podczas uprawy roślin. Warto wspomnieć o tym, że agrotkanina występuje w różnych kolorach (czarna, zielona, brązowa) i gramaturach (popularne gramatury to 100g, 90g i 70g).

Jakie są zalety stosowania agrotkaniny?

Agrotkaninę zastosujesz w rolnictwie i ogrodnictwie. Czarna agrotkanina pasuje do aranżacji wielu ogrodów, świetnie wygląda przysypana korą. Oczywiście do wyboru jest, jak już wspomniano, agrotkanina zielona i brązowa, jednak kolorystyka tego materiału ma tu znaczenie jedynie estetyczne.

Agrotkanina przede wszystkim:

  • – odpowiada za utrzymywanie wilgotności gleby, dzięki temu, że przepuszcza wodę i składniki odżywcze (nie musisz stosować sztucznych nawozów, ponieważ pod agrotkaniną roślinność ma idealne warunki do wzrostu),
  • – chroni glebę przed nadmiernym rozwojem chwastów – nie musisz już stosować szkodliwych dla środowiska herbicydów ani wyrywać ręcznie niechcianych roślin (materiał jest ekologiczny, jego zastosowanie pozwoli Ci także oszczędzić pieniądze),
  •  -chroni glebę przed wypłukiwaniem składników mineralnych, dbając tym samym o prawidłowy rozwój roślin,
  • – pozytywnie wpływa na strukturę ziemi, spulchniając ją (znowu oszczędzasz czas, który poświęciłbyś na ręczne przygotowywanie gleby pod uprawy),
  • – pozwala zmniejszyć częstotliwość nawadniania roślin, ponieważ zapewnia glebie optymalną wilgotność,
  • – przepuszcza nawozy w formie płynnej, jak i sypkiej – struktura materiału sprawia, że substancje odżywcze łatwo przez niego przenikają.

 

Jaką gramaturę agrotkaniny wybrać, aby służyła na lata?

Agrotkanina 100g to nasza faworytka. Jest odporna na ścieranie, a przy tym ma wszystkie cechy poprzednich agrotkanin o mniejszych gramaturach. Najbardziej popularna jest oczywiście agrotkanina czarna. Stwarza idealne warunki do wzrostu roślin. Z jej pomocą ochronisz je przed chwastami i sprawisz, że będą miały pod dostatkiem substancji odżywczych.

Dobrej jakości agrotkanina przetrwa nawet 5 lat bez konieczności wymiany na nową. Materiał jest odporny na promieniowanie UV i czynniki atmosferyczne. Tkanina nie strzępi się, dzięki temu, że ma zgrzewane brzegi. Nasza agrotkanina zyskała wiele pochlebnych opinii. Klienci cenią ja za:

  • – wytrzymałość,
  • – grubość,
  • – estetykę,
  • – trwałość.

 

Agrotkanina kontra agrowłóknina – która wygrywa w starciu o piękny ogród?

Agrowłóknina jest tkaniną równie często stosowaną w ogrodnictwie, co agrotkanina. Jednak agrotkaninę od agrowłókniny odróżnia to, że jest tkaniną z nici polipropylenowych. Agrowłóknina to natomiast materiał z włókien polipropylenowych posiadający nieregularną strukturę z widocznymi rowkami. Agrowłóknina do ściółkowania ma barwę czarną, zieloną lub brązową, natomiast biała służy do okrywania roślin na zimę. Agrotkanina jest materiałem mocniejszym, nie chroni jednak przed przymrozkami. Występuje też w większej gramaturze od agrowłókniny. Ta ostatnia waha się pomiędzy 50g a 100g, podczas gdy gramatura agrotkaniny dochodzi nawet do 120g.

Agrotkanina pozwoli Ci zwiększyć tempo wzrostu roślin i upraw – owoce i warzywa szybko dojrzeją. Dodatkowe korzyści z posiadania tej tkaniny to spulchniona ziemia bogata w składniki odżywcze i zahamowanie rozwoju chwastów. Mata ściółkująca to materiał przeznaczony dla wszystkich ogrodników i rolników. Kiedyś sięgali po nią tylko profesjonaliści, dzisiaj jest dostępna także dla hobbystów.

 

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych